Kripto Para Borsası Uphold Venezuela’dan Çıkış Yaptı

kripto para borsasi uphold venezueladan cikis yapti

Kripto para borsaları, kripto para piyasalarında yaşanan düşüş nedeniyle zor günler geçirmeye devam ediyor. Bu atmosferde kripto para borsası Uphold da Venezuela operasyonlarını sonlandırdığını açıkladı.

Kripto Borsası Uphold Venezuela Operasyonlarını Sonlandırdı

Uphold, yaptığı açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan cezalara “uymanın artan karmaşıklığı” nedeniyle Venezuela operasyonlarını sonlandırma kararı aldığını belirtti. Açıklamaya göre, kripto para ticareti ve dijital varlık banka kartları sunan bir platform olan Uphold’un “Amerika Birleşik Devletleri yaptırımlarına uymanın artan karmaşıklığı” sebebiyle Venezuela operasyonlarını sonlandırdığını dile getirdi.

kripto para borsasi uphold venezueladan cikis yapti 2

Londra merkezli şirket tarafından yapılan duyuruda, Venezuela’daki müşterilerine “en kısa süre içerisinde platformdan para çekmeleri” tavsiyesinde bulundu. Uphold üzerinden Venezuela’da alım satım hizmetinin 31 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edeceğini ve 30 Eylül 2022 tarihinden itibaren hesapların tamamen kısıtlanacağını belirtti.

Uphold, “Bu tarihten sonra, müşteri hizmetleri ekibimizden geçmeniz gerekeceğinden varlıkları geri çekme süreci daha yavaş olacak” ifadesini kullandı.

2019 yılında ABD Başkanı Donald Trump yönetimi, ABD vatandaşları ve şirketleri ile yapılan işlemlerin yasaklanması da dahil olmak üzere Venezuela’ya ek yaptırımlar uygulamıştı. Bu yaptırımlar Mayıs 2022’de yeni ABD Başkanı Joe Biden tarafından hafifletilmeye başlatılmıştı. Son olarak Şubat 2022’de şirket, 2013 yılındaki kuruluşunda şirkete katıldıktan sonra 2018 yılı sonundan bu yana görevine devam eden JP Thieriot’un yerine yeni CEO olarak Simon McLoughlin’i atamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.283,91 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
17.429,24 TL 2,52%
tetherUSDT/TRY
16,73 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
16,73 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
3.654,11 TL 5,13%
binance-usdBUSD/TRY
16,76 TL 0,31%
xrpXRP/TRY
5,27 TL 2,20%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 1,83%
solanaSOL/TRY
539,62 TL 2,60%
dogecoinDOGE/TRY
1,08 TL 2,78%
Bağlantıyı kopyala