Kripto Para Borsası Rubic, Hacklendiğini Açıkladı

kripto para borsasi rubic hacklendigini acikladi

2022 yılının son günlerini yaşarken, kripto şirketlerine yönelik hack saldırıları artmaya devam ediyor. Son olarak kripto para borsası Rubic hacklendiğini açıkladı.

Kripto Para Borsası Rubic, Saldırıya Uğradı

Kullanıcıların farklı borsalar arasında kripto para birimleri takas etmesine izin veren bir hizmet olan Rubic, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda hacklendiğini duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Olanlar hakkında size karşı tamamen şeffaf olmak istiyoruz ve işte son olaylarla ilgili bilgilendirmemiz.” diyerek uğradığı saldırı hakkında bilgi verdi.

1.4 milyon dolar değerinde bir varlığının çalındığını belirten Rubic, saldırının beyaz listeye alınmış bir USDC adresi aracılığıyla gerçekleştiğini açıkladı. Rubic konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

Bir USDC adresi, ortağımızın 1 köprüsünün diğer toplayıcılar aracılığıyla çalışmasını sağlamak için sözleşmelerimizle etkileşim için beyaz listeye alındı. Sonuç olarak sözleşme tehlikeye girdi ve bilgisayar korsanı kullanıcıların USDC’lerini çaldı. Söz konusu USDC adresini beyaz listeden çıkarttık ve tüm sözleşmelerimizi duraklattık.

Durum için özür dileyen Rubic, platformu güvenli ve rahat bir şekilde hayata döndürmek için çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Son olarak bir kullanıcının çalınan USDC’lerin geri ödenip ödenmeyeceği sorusu üzerine Rubic, söz konusu varlıkların geri ödeneceğini açıkladı

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.359,65 TL 0,60%
ethereumETH/TRY
29.999,09 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.800,20 TL 0,64%
xrpXRP/TRY
7,74 TL 0,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,14%
cardanoADA/TRY
7,26 TL 1,65%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 2,41%
matic-networkMATIC/TRY
21,44 TL 0,08%
Bağlantıyı kopyala