Kripto Para Borsası Lemon Cash, Küçülme Kararı Aldı

kripto para borsasi lemon cash kuculme karari aldi

Kripto para birimlerinde yaşanan düşüş ve ekonomideki sıkıntılar, kripto şirketlerini olumsuz etkiliyor. Arjantin merkezli kripto para borsası Lemon Cash küçülme kararı aldığını açıkladı.

Lemon Cash İş Gücünün Yüzde 38’ini İşten Çıkardı

Arjantin merkezli olan ve Arjantin ile Brezilya’da faaliyet gösteren bir kripto para borsası olan Lemon Cash, zorlu endüstri ortamı ve risk sermayesi piyasasında net bir iyileşme belirtisinin olmamasını gerekçe göstererek, iş gücünün yüzde 38’ini (yaklaşık 100 kişiyi) işten çıkardığını açıkladı.

kripto para borsasi lemon cash kuculme karari aldi 2

Lemon Cash CEO’su Marcelo Cavazzoli, konu hakkında yaptığı açıklamada işten çıkarmadan şirketin hem Arjantin hem de Brezilya ofislerinin etkilendiğini belirtti.

Lemon’da yaşanan iş kayıpları, endüstrinin durumuna yanıt verirken diğer Latin kripto şirketlerinde yaşanan iş kayıplarını geride bırakıyor. Mayıs 2022’de Buenbit, kripto borsasının teknoloji endüstrisindeki “küresel revizyon” olarak isimlendirdiği durum nedeniyle personelinin yüzde 45’ine tekabül eden 80 çalışanını işten çıkarmıştı. Bir başka kripto para borsası Bitso da Mayıs 2022’de 80 çalışanını işten çıkardığını açıklamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
308.061,70 TL 0,35%
ethereumETH/TRY
22.706,27 TL 0,10%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.855,38 TL 1,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,14%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
7,52 TL 1,41%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 1,18%
cardanoADA/TRY
5,90 TL 0,67%
matic-networkMATIC/TRY
15,92 TL 0,94%
Bağlantıyı kopyala