Kripto Para Borsası Coinbase, Genişleme Planını Yeniledi

kripto para borsasi coinbase genisleme planini yeniledi

Kripto para borsası Coinbase, kripto para piyasasında yaşanan son olayların ardından ağırlıklı olarak ABD’de işgücünde yaklaşık 1.000 kişiyi işten çıkartmıştı. Coinbase bu işten çıkartma eylemi sonrasında, uluslararası genişleme planında yenilemeye gitti.

Coinbase, Avrupa Genişlemesini Duyurdu

Coinbase’in iş geliştirme ve uluslararası başkan yardımcısı Nana Murugesan, San Francisco merkezli kripto para borsasının Avrupa’daki varlığını güçlendirmeye odaklandığını bu doğrultuda İtalya, İspanya, Fransa ve Hollanda gibi pazarlarda faaliyet izni alma süreçlerini hızlandırdığını açıkladı. İngiltere, İrlanda ve Almanya’da faaliyet iznini alan ve bu ülkelerde müşterilerine yasal olarak hizmet sunan Coinbase, yakın zamanda Avrupa’da pek çok ülkede yasal olarak vatandaşlara hizmet vermeyi planlıyor. Murugesan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Tüm bu pazarlarda amacımız perakende ve kurumsal ürünlere sahip olmak. Coinbase olarak genişleme çabamızı hızlandırarak misyonumuzu gerçekleştirebildiğimizden enim olmak bizim için neredeyse varoluşsal bir öncelik.

kripto para borsasi coinbase genisleme planini yeniledi 2

Murugesan, şirketin özellikle sektör genelinde düşen değerlemelerle birlikte, uluslararası genişlemesini hızlandıracak satın alımlara da açık olduğunu dile getirdi. Kripto para piyasalarında süren kriz, toplam kripto pazarından yaklaşık olarak 2 trilyon doları silmiş ve birkaç kripto şirketini iflasa doğru itmişti. Coinbase, Haziran 2022 itibariyle küresel personelinin sayısını yüzde 18 azaltırken, bu kesintilerde ABD’de yoğunlaşmış ve şirketin Avrupa ofislerinde ise yüzde 7 oranında işten çıkartma yapmıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.851,98 TL 0,08%
ethereumETH/TRY
35.548,86 TL 0,10%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.790,56 TL 2,10%
cardanoADA/TRY
10,35 TL 2,53%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 0,46%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
828,30 TL 0,81%
polkadotDOT/TRY
164,66 TL 3,22%
Bağlantıyı kopyala