Kripto Para Borsası Bullish, Küçülme Kararı Aldı

kripto para borsasi bullish kuculme karari aldi

Kripto şirketleri, kripto para piyasalarında yaşanan son olaylardan ötürü olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Kripto para borsası Bullish, mevcut şartlar nedeniyle küçülme kararı aldığını açıkladı.

Kripto Borsası Bullish İş Gücünü Yüzde 10 Düşürdü

Cayman Adaları merkezli olan ve kurumsal müşterilere hizmet veren kripto para borsası Bullish, piyasa şartlarını gerekçe olarak göstererek işten çıkartma kararı alan son kripto para borsası oldu. Konu hakkında bilgi sahibi olan bir kişinin aktardıklarına göre, yaklaşık olarak 390 kişinin çalıştığı Bullish, küçülme planı ile birlikte yaklaşık olarak 30 çalışanını işten çıkarttı. Şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, şirketin küçülme planları doğrultusunda bazı çalışanlarının işten çıkartıldığı doğrulandı.

kripto para borsasi bullish kuculme karari aldi 2

Bir Bullish sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, “Bullish olarak iş stratejilerimizi geliştirmeye devam ederken ürün, mühendislik ve diğer stratejik roller için aktif olarak işe alımlara açığız.” ifadeleri kullanıldı. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen EOSIO Blockchain protokolünün arkasındaki yazılım şirketi olan Block.one’ın bir yan kuruluşu olarak büyük beğeni toplayan Bullish, büyüyen kripto para borsalarından birisiydi. Block.one, Thiel Capital, Alan Howard, Galaxy Digital ve Nomura’nın da aralarında olduğu yatırımcılardan başlangıçta 10 milyar dolarlık bir yatırım almıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala