Kripto Para Borsası Bitvavo’dan DCG Açıklaması

kripto para borsasi bitvavodan dcg aciklamasi

Sam Bankman-Fried’in sorunlu kripto para borsası FTX’in iflas etmesinin ardından FTX’e doğrudan ya da dolaylı olarak maruz kalan şirketler netleşmeye başladı. Hollanda merkezli bir kripto para borsası olan Bitvavo, FTX’e dolaylı olarak maruz kalan şirketler arasında yer aldı.

Bitvavo’dan DCG Duyurusu

Hollanda merkezli bir kripto para borsası olan Bitvavo, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirket olan Digital Currency Group’ta kilitli 280 milyon Euro yani yaklaşık 296.30 milyon dolarının olduğunu açıkladı.

kripto para borsasi bitvavodan dcg aciklamasi 2

Hollanda merkezli firma tarafından yapılan açıklamada, “Digital Currency Group (DCG) şu anda likidite sorunları yaşıyor… Sonuç olarak DCG, bu likidite sorununu çözene kadar geri ödemeleri askıya aldı.” dedi.

DCG, FTX’in çöküşünün ardından, Kasım 2022’de para çekme işlemlerini donduran büyük kripto para birimi kuruluşu Genesis Global Capital de dahil olmak üzere pek çok yan kuruluşa sahiptir.

Bitvavo, zaman içinde geri ödenmesini beklediğini ve “DCG’nin herhangi bir kilitli varlığın ön ödemesini yapmak” için yeterli fonunun olduğunu belirtti. Şirket ayrıca müşterilerinin fonlarını istedikleri zaman çekebileceklerini de açıkladı.

Son olarak Bitvavo, müşterilerine kripto para birimi token mevduatlarından faiz kazanabilecekleri bir ürün sunmak için parayı DCG’ye verdiklerini açıkladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.695,66 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
29.580,56 TL 1,27%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
5.848,84 TL 1,23%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 0,79%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 0,98%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 8,10%
matic-networkMATIC/TRY
20,47 TL 2,67%
Bağlantıyı kopyala