Kripto Para Borsaları İçin FCA Başkanı Randell’den Açıklama

kripto para borsalari icin fca baskani randellden aciklama

FCA başkanı Charles Randell, düzenleyici kurumların, kripto para borsaları ve varlıklardan kaynaklanan potansiyel zararları önlemek için yetkilere ihtiyacı olduğunu belirtti.

Randell şunları söyledi:

“Gerçek dünyada Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini destekleyecek nakit akışı yok.

FCA Başkanı, gerçekte Bitcoin (BTC) ve diğer “Spekülatif dijital varlıkları” destekleyen hiçbir varlığın veya gerçek nakit akışının olmadığını söyledi. Hatta Randell’e göre birçoğu bir kıtlık değeri gösterememekte.

FCA Başkanı diğer birçok yeni spekülatif varlığın geçmişinde olduğu gibi, bu varlıkların da hikayelerinin iyi bitmeyeceğini varsayarak kripto para birimlerinden “yeni bir spekülasyon” olarak bahsetti.

Bu nedenle, düzenleyicilere, kripto varlıklarının tanıtımıyla yapılabilecek zarar miktarını azaltmak ve lisanssız firmaların kripto tokenleri ile düzenlenmemiş faaliyetler yürütmesini durdurmak için yetki verilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

binance vJJs cover

Kripto’dan Kaynaklanan Potansiyel Hasarı Önleme Planı

FCA, bu kripto para borsaları düzgün bir şekilde denetleyemediklerini belirterek Binance için çeşitli gereksinimler öne sürdü. Binance’in İngiltere’de yasal olarak faaliyet göstermesini neredeyse yasakladığını, şimdi ise borsanın, bu gereksinimleriyle düzenleyici kriterlerine tamamen uyumlu olduğunu söylüyor.

Ancak Binance, şu anda birkaç Avrupa, Asya ve Afrika ülkesi de dahil olmak üzere birçok ülkede düzenleyici sorunlarla karşı karşıya. Sabah sizlerle paylaştığımız üzere Binance, Singapur’da düzenleyici incelemeleri sürerken yerel fiat para birimi ile ticaret sunmayı askıya aldı.

Geçen yıl FCA, şirketlerin perakende tüketicilere BTC, ETH ve diğer kripto varlıklarına dayalı türevler satmasını yasakladığını duyurmuştu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 400.686,03 TL 1,18%
ethereum
Ethereum (ETH) 30.062,26 TL 0,56%
cardano
Cardano (ADA) 20,35 TL 4,63%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.576,63 TL 1,55%
xrp
XRP (XRP) 9,20 TL 1,96%
solana
Solana (SOL) 1.286,99 TL 5,30%
polkadot
Polkadot (DOT) 291,78 TL 5,49%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,02 TL 2,46%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,43 TL 0,17%
Copy link
Powered by Social Snap