Kripto Para ATM Şirketi Bitcoin Depot, Yükselişini Sürdürüyor

kripto para atm sirketi bitcoin depot yukselisini surduruyor

Kripto para ATM şirketi Bitcoin Depot, kuruluşundan bu yana 5 yılı geride bıraktı. Geçen bu 5 yıllık sürede kripto para birimlerine olan ilgiyle birlikte şirketin büyümesi de devam ediyor. Son olarak şirket, Amerika’nın en hızlı büyüyen 5.000 şirketi listesinde geçen yıla göre 746 sıra birden yükseldi.

Inc. Magazine, Amerika’nın en hızlı büyüyen 5.000 özel şirketini listeledi. Geçen yıl, 1.103. sırada yer alan Bitcoin Depot, bu yıl önemli bir sıçrayış gerçekleştirdi. Bir basın açıklaması yapan şirket CEO’su Brandon Mintz şunları söyledi:

“Geçen yılın beklenmedik koşulları ve pandemi ortamı göz önüne alındığında, temel finansal hizmetlere erişim sağlayarak, küresel ölçekte yetersiz banka topluluğuna hizmet ederken markamızı oluşturmaya devam edebildiğimiz için şanslıydık.”

Bitcoin Depot, Yüzde 1.336 Büyüdü

Kuruluşu beş yıl öncesine dayanan şirket, bu geçen sürede 4.000’den fazla kripto ATM’si işletti. Ayrıca bu süreçte yüzde 1.336’lık bir büyüme kaydetti. Büyüme planları kapsamında, yakın zaman önce Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da faaliyet gösteren market zinciri Circle K ile de özel bir uluslararası ortaklık kurdu.

kripto para atm sirketi bitcoin depot yukselisini surduruyor 2

Kripto para birimlerinin popülerleliğinin artmasıyla birlikte kripto para ATM’leri de adından söz ettirmeye başladı. Bitcoin Depot ile aynı hizmeti veren Coin Cloud da 2021’in sonuna kadar dünya çapında 8.000 ATM makinesi kurmayı planladığını açıkladı. Birkaç gün önce de Güney Amerika ülkesi Honduras’ta ilk kripto para ATM’si kurulmuştu. Kullanıcılar buradan hem Ethereum hem de Bitcoin alabiliyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 391.393,63 TL 8,43%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.725,02 TL 11,79%
cardano
Cardano (ADA) 20,28 TL 13,96%
tether
Tether (USDT) 8,16 TL 1,43%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.450,20 TL 16,41%
xrp
XRP (XRP) 9,52 TL 15,59%
solana
Solana (SOL) 1.401,31 TL 13,58%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,07 TL 18,63%
polkadot
Polkadot (DOT) 238,49 TL 15,37%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,28 TL 0,47%
Copy link
Powered by Social Snap