Kripto Opsiyon Piyasasının Spot Piyasadaki Etkisi Artıyor

kripto opsiyon piyasasinin spot piyasadaki etkisi artiyor

Geçen yıl, hisse senetleri ile kripto arasında korelasyon daha belirgin hale geldi. Singapur merkezli QCP Capital, kripto opsiyonun piyasasının artan önemiyle birlikte bu korelasyonun bir sınırı olduğunu açıkladı.

Kripto Opsiyon Piyasası ve Spot Piyasa İlişkisi

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), hafta başında hisse senedi piyasasının düşüşünü takip etti diyebiliriz. BTC, 40.000 doların, ETH ise 3.000 doların altını gördü.

Singapur merkezli QCP Capital, Bitcoin’in 40.000 dolarlık ve Ethereum’un ise 3.000 dolarlık hareketlerinden sonra dönüş yapacağını düşünüyor.

kripto opsiyon piyasasinin spot piyasadaki etkisi artiyor 2

QCP, delta ticaret hacminin (aynı anda alım ve satım opsiyonları) 40.000 dolar ve 3.000 dolarlık hareketlerle birlikte, bu seviyelerde bir spot destek oluşturulduğunu söyledi.

Singapur merkezli kripto fonu QCP, kripto opsiyon piyasasının yeni keşfedilen gücünün, Bitcoin’in 40.000 doların altına düşmesini engellediğini belirtiyor.

QCP’nin dikkat çeken yorumlarından biri de opsiyon piyasasıyla spot piyasa ilişkisi tarafında oldu. Şirket, “Opsiyon piyasası büyümeye devam ettikçe, opsiyon faaliyetinin giderek spot hareketlerini dikte edeceğini düşünüyoruz” dedi.

Hazır Bitcoin ve Ethereum‘dan bahsetmişken, ikilinin son zamanlardaki durumuna da bir bakmak lazım.

BTC ve ETH, CoinMarketCap verilerine göre şu sıralar sırasıyla, 42.590 dolardan ve 3.261 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte yüzde 3.03 değer kaybeden BTC, son 1 haftada ise yüzde 0.40 değerlendi. Diğer yandan ETH de son 24 saatte yüzde 3.06 oranında değer kaybetti. ETH’nin 1 haftalık performansı ise yüzde 0.21 arttı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 496.405,11 TL 4,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.917,05 TL 0,94%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.003,46 TL 1,03%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,09%
cardano
Cardano (ADA) 14,66 TL 1,93%
solana
Solana (SOL) 1.253,28 TL 3,02%
xrp
XRP (XRP) 8,26 TL 1,40%
terra-luna
Terra (LUNA) 907,65 TL 1,63%
polkadot
Polkadot (DOT) 241,94 TL 0,87%
Bağlantıyı kopyala