‘Kripto Kralı’ İddiaları Reddetti

Kripto Krali Iddialari Reddetti

İflas eden Terraform Labs kurucusu Do Kwon‘un tutuklanmasıyla ilgili ayrıntılar belli olmaya başladı. Kwon‘un sahte pasaport iddialarını reddettiği bildirildi.

Kripto Krali Iddialari Reddetti2

Do Kwon, Sahte Pasaport İddialarını Reddetti

Do Kwon’un tutuklanmasıyla ilgili detaylar belli olmaya başladı. Bloomberg’de yer alan habere göre Do Kwon‘un avukatı Branko Andjelic, sahte pasaport ile Karadağ’dan ayrılmaya çalıştığını kabul etmedi. Do Kwon tarafı, pasaportların geçerli olduğu konusunda da ısrar etti. Karadağlı yetkililere göre Kwon ve mali işler müdürü Hon Chang Joon, Belçika ve Güney Kore seyahat belgeleri ile yakalanmıştı. Interpol’e göre Belçika belgelerinin üzerinde oynanmıştı.

Do Kwon‘un yakalanmasından kısa süre sonra ABD’li savcılar harekete geçmişti. ABD’li savcılar, Kwon‘u yıllarca süren kripto para dolandırıcılığı düzenlemekle suçladı. Terra’nın kurucusu, Güney Kore ve Singapur’un da en çok aranan isimleri arasında yer alıyordu.

Tutuklanan Kwon‘un Güney Kore ya da başka bir ülkeye iade edilip edilmeyeceği bilinmiyor. Kwon’un iadesini isteyen ABD, yatırımcıları yanlış yönlendirme ve piyasa manipülasyonu yapmakla suçlanıyor. Luna-TerraUSD krizi ile birlikte kripto piyasasından en az 40 milyar dolar silinmişti.

Karadağ İçişleri Bakanı Filip Adziç, “Karadağ polisi, kırmızı bültenle aranan Güney Kore vatandaşı Kwon Do-Hyung, daha çok ‘Do Kwon’ olarak tanınan şahsı Karadağ’da tutuklamıştır” ifadelerini kullanmıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.132,97 TL 0,75%
ethereumETH/TRY
38.387,28 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.284,15 TL 0,78%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,43 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
38.359,66 TL 0,28%
cardanoADA/TRY
7,47 TL 3,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,44%
matic-networkMATIC/TRY
18,48 TL 1,18%
Bağlantıyı kopyala