Kripto, İngiltere İçin Öncelikli Olmaya Devam Ediyor

kripto ingiltere icin oncelikli olmaya devam ediyor

Ülkeler, kriptoya mesafeli yaklaşmaya özen gösterse de kripto şirketleri için bir merkez olma planı da yürütüyor. Kısa bir süre önce yeni başbakanını belirleyen İngiltere, kripto alanında öncülük etme düşüncesini sürdürüyor.

İngiltere’nin Kripto İçin Merkez Olma Planı Devam Ediyor

İngiltere, kısa bir süre önce gerçekleşen liderlik değişikliğine rağmen, bir kripto merkezi olma planlarının devam ettiğini belirtti. Ülkenin yeni Hazine Ekonomi sekreteri Richard Fuller, ülkenin liderliğindeki tüm değişikliklere rağmen, ülkenin eski Maliye Bakanı Rishi Sunak’ın ülkeyi kripto için uluslararası bir merkez haline getirme planlarını ilerletmeye hazır olduklarını belirtti.

kripto ingiltere icin oncelikli olmaya devam ediyor 2

Yerel Blockchain topluluğunun, İngiltere’nin durgun kripto endüstrisini ileriye taşıyabilecek yenilik dostu düzenlemelere yönelik umutları, Sunak’ın Temmuz ayında görevinden ayrılıp İngiltere Başbakanlığı yarışına girmesiyle daha da artmıştı. Bu umutlar, Sunak’ın Liz Truss’a liderliği kaptırmasının ardından düştü.

Bununla birlikte metaverse ve web3’e odaklanan partiler arası bir parlamento grubunun eş başkanı Barones Manzila Uddin’e göre Fuller’ın son yorumları kripto topluluğu tarafından “büyük bir ilerleme sinyali” olarak algılandı. Nisan ayında Sunak, Fuller’ın selefi John Glen ile ülkeyi bir kripto merkezine dönüştürmek için bir dizi adımlar atmıştı. Son olarak Fuller geçtiğimiz hafta, hükümetin hala stablecoin’leri düzenlemeyi amaçlayan yeni Finansal Hizmetler ve Piyasalar tasarısıyla ilerlemeyi düşündüklerini belirtmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.967,22 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
38.299,95 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.268,52 TL 0,20%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
10,46 TL 4,32%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,38%
staked-etherSTETH/TRY
38.265,30 TL 0,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,35%
solanaSOL/TRY
427,13 TL 3,00%
Bağlantıyı kopyala