Kripto ile Kara Para Aklayan Kişi ABD’ye İade Edildi

kripto ile kara para aklayan kisi abdye iade edildi

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’nın bildirisine göre, sanığın 4 milyar doların üzerinde mevduat aldığı iddia edilen yasadışı bir Bitcoin borsası olan BTC-e’nin faaliyetlerinden kaynaklanan suçlarla karşı karşıya olması nedeniyle Yunanistan’dan iade edildiği aktarıldı.

ABD Kripto Kara Para Aklama Operasyonlarını Artırıyor

Yasadışı kripto para borsası BTC-e’nin işleticisi olduğu iddia edilen kişi, Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’nde suçlamalar doğrultusunda Yunanistan tarafından iade edildi. Başsavcı yardımcısı konu hakkında yaptığı açıklamada, “Beş yıldan uzun bir süredir devam eden bir davadan sonra, Rus vatandaşı Alexander Vinnik dün ABD’ye iade edildi ve 3 milyar dolardan fazla suç gelirini aklayan bir kripto para borsası olan BTC-e’yi işletme suçundan sorumlu tutuluyor.” ifadesini kullandı.

kripto ile kara para aklayan kisi abdye iade edildi 2

ABD Adalet Bakanlığı Ceza Birimi’nden Kenneth A. Polite açıklamasında, “Bu iade, Bakanlığın yasadışı siber faaliyetleri soruşturma ve ortadan kaldırma konusundaki kararlılığını gösteriyor ve bu iade, Adalet Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Ofisi’nin amansız çalışması olmadan mümkün bile olmazdı.” dedi. Son olarak 42 yaşındaki Rus vatandaşı Alexander Vinnik’in Temmuz 2017’de Yunanistan’da gözaltına alındığı belirtildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.057,03 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.942,02 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,91 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 1,33%
cardanoADA/TRY
9,68 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
17,88 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,33 TL 5,14%
polkadotDOT/TRY
169,25 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala