Kripto Fonu Galois Capital, Sermayesinin Yarısını FTX’te Tutuyordu

FTX

Kripto para piyasası oldukça zor ve kritik bir dönemden geçiyor. Kripto hedge fonu Galois Capital yaptığı bir açıklamada fonlarının yaklaşık yarısının iflas koruması için başvuruda bulunan kapatılmış kripto borsası FTX’te kaldığını söyledi.

Galois Capital, Sermayesinin Yarısını FTX’te Kaldı

Galois, bu yılın başlarında, 60 milyar dolarlık çöküşü kriptonun mevcut ayı piyasasına girmesinin arkasındaki temel nedenlerden biri olan stabilcoin ekosistemi Terra’nın çöküşünü tahmin ettiği için beğeni topladı. FTX, yakın zamana kadar hacim bakımından ikinci en büyük kripto para borsasıydı ve diğer platformlara kıyasla sofistike yatırımcılardan ve kurumsal müşterilerden yüksek derecede güven kazanmayı başardı.

ftx do2S cover

Bunun yanında belirtmek gerekirse iflas işlemlerinin nasıl ilerlediğine bağlı olarak, Galois’in veya herhangi bir FTX yatırımcısının fonlarından herhangi birini geri alması biraz zaman alabilir.

Ayrıca Galois yatırımcılarına yazdığı bir mektupta Zhou, firmanın fonlarının “bir kısmını” geri almasının “birkaç yıl” sürebileceğini yazdı

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.908,69 TL 0,37%
ethereumETH/TRY
22.642,87 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.786,96 TL 0,63%
usd-coinUSDC/TRY
18,58 TL 0,16%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,50 TL 0,13%
dogecoinDOGE/TRY
1,93 TL 14,02%
cardanoADA/TRY
5,94 TL 1,42%
matic-networkMATIC/TRY
16,04 TL 1,50%
Bağlantıyı kopyala