Kripto Dünyasında Bu Hafta Neler Oldu?

1408604

Her geçen gün kripto para sektöründe daha fazla gelişmeye devam ederken her hafta kripto para sektörü ile ilgili birçok yeni gelişme yaşanıyor.

GameStop’un NFT Pazar Yeri Resmen Açıldı

GameStop, NFT pazar yeri artık Katman 2 Ethereum ölçeklendirme protokolü olan Immutable X üzerinde yayınlandı. Video oyun mağazalarında yaşanan iş düşüşleri nedeniyle GameStop son dönemlerde yüzünü Blockchain ve kriptoya dönmüştü. Şirket bu doğrultuda, geçtiğimiz aylarda beta olarak kendi NFT pazar yeri hizmetini başlatmıştı.

abd borsalarinda gorulmemis oyun gamestop hisseleri bir anda nasil uctu

Kripto Borsası Deribit, 28 Milyon Dolarlık Saldırıya Uğradı

Kripto para sektöründe artan popülarite, doğal olarak dolandırıcıları ve hacker’ları da kendisine çekti. Özellikle son dönemde artan hack olayı, hem yatırımcıları hem de düzenleyicileri paniğe sokmuş durumda. Son olarak kripto borsası Deribit de sıcak cüzdanlarında saldırıya uğradı. Borsa yaptığı duyuruda saldırının 28 milyon dolarlık zarara neden olduğunu açıkladı.

kripto borsasi deribit 28 milyon dolarlik saldiriya ugradi155371 0

MetaMask, NFTBank ile Ortaklık Kuruyor

Kripto para piyasasında son dönemde birçok ortaklık haberleri ile karşılaşıyoruz. Bu kez bir ortaklık haberi de MetaMask’tan geldi. Web3 cüzdan sağlayıcısı MetaMask, NFT fiyat takip araçlarını geliştiren bir firma olan NFTBank ile ortaklık kurdu. 

shutterstock 2080371115 361

FTX, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Faaliyetlere Başladı

Sam Bankman-Fried’in kurucu CEO’su olduğu kripto para borsası FTX, genişlemeye devam ediyor. Kripto borsası FTX son olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet izni alarak, resmi olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet göstermeye başladı.

ftx abd genel merkezini chicagodan miamiye tasiyora

Elon Musk, Twitter’daki Tüm Kontrolü Ele Geçirdi

Twitter’ı geçtiğimiz günlerde tam 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, satın almasının ardından tüm yöneticileri işten çıkarmıştı. Elon Musk’ın bu hamlesi bazı tartışmaları da beraberinde getirmiş olsa da Elon Musk, Twitter’ın potansiyelinin ortaya çıkması adına böyle bir hamlenin gerekli olduğunu savunmuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
317.331,10 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
23.501,45 TL 1,00%
tetherUSDT/TRY
18,78 TL 0,46%
bnbBNB/TRY
5.420,42 TL 0,42%
usd-coinUSDC/TRY
18,73 TL 0,14%
binance-usdBUSD/TRY
18,73 TL 0,21%
xrpXRP/TRY
7,31 TL 1,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,94 TL 3,90%
cardanoADA/TRY
5,99 TL 0,67%
matic-networkMATIC/TRY
17,03 TL 1,40%
Bağlantıyı kopyala