Kripto Dostu Nuvei, NASDAQ’da Halka Açılıyor

kripto dostu nuvei nasdaqda halka aciliyor

ABD merkezli uluslararası finans şirketi NASDAQ, Nuvei’nin NVEI hisse senetlerini listeleyecek. NASDAQ borsası, Nuvei NVEI hissesi için temel bir platform olarak Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nın yerini aldı.

Büyük ölçekli bir B2B dijital ödeme sağlayıcısı olan Nuvei halka açılıyor. Nuvei, Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile NVEI hisse senetlerinin NASDAQ borsası tarafından listeleneceğini açıkladı.

Nuvei Töreni New York’taki Times Meydanı’nda Gerçekleşti

Nuvei, gelişen işletmeler için yeni nesil bir dijital ödeme hizmetleri sağlayıcısı. Nuvei, kesintisiz değer aktarımı sağlamak üzere, 480’den fazla yerel ve alternatif ödeme yöntemine sahip.

Nuvei, özellikle; Bitcoin, Ethereum, XRP, Dogecoin ve NEO ve Bitcoin Gold gibi bazı kriptolar dahil olmak üzere 40’tan fazla kripto varlığa destek sağladı.

Ayrıca Nuvei’nin Çan Töreni dün New York’taki Times Meydanı’nda gerçekleşti. Daha önce alınan bilgilere göre, NASDAQ müşterileri için 3.000.000 ikinci oy hakkı olacak. Şirket aynı zamanda 369,4 milyon dolar brüt gelir beklediğini açıkladı.

NVEI.U, 13 Ekim 2021’de piyasalar kapandıktan sonra, Toronto Menkul Kıymetler Borsası’ndan çıkarılacak. Hatırlatmak gerekirse daha önce NASDAQ, Ripple’ın uzun vadeli ortağı fintech şirketi olan dLocal’ın hisselerini listelemişti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 480.038,71 TL 5,25%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.676,23 TL 5,13%
cardano
Cardano (ADA) 20,54 TL 8,20%
tether
Tether (USDT) 8,85 TL 0,12%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.932,55 TL 4,79%
xrp
XRP (XRP) 9,56 TL 4,14%
solana
Solana (SOL) 1.394,55 TL 1,74%
polkadot
Polkadot (DOT) 297,66 TL 12,34%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,85 TL 0,12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,19 TL 1,39%
Copy link
Powered by Social Snap