Kripto Dostu İngiltere Maliye Bakanı İstifa Etti

kripto dostu ingiltere maliye bakani istifa etti

Son dönemlerde İngiltere’nin bir kripto merkezi olmasını istediğini açıklayan İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak istifa etti. Eski İngiltere Maliye Bakanı geçtiğimiz aylarda kripto endüstrisi için bir dizi plan açıklamıştı.

İngiltere’nin Kripto Dostu Maliye Bakanı Görevinden Ayrıldı

Rishi Sunak, Boris Johnson liderliğindeki hükümete tepki göstererek Maliye Bakanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Sunak, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, İngiltere Maliye Bakanlığı’ndan istifa ettiğini belirten mektubu yayımladı. Sunak istifa mektubunda, “Halk haklı olarak hükümetin düzgün, yetkin ve ciddi bir şekilde yürütülmesini bekliyor.” ifadesini kullandı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Chris Pincher’ı başkan yardımcısı olarak atadığında görevi kötüye kullanma iddialarını görmezden geldiğini ve personelin parti kapısı skandalı olarak bilinen Covid-19 karantinası esnasında yasadığı partilere ev sahipliği yapmakla suçladığını itiraf etmesinin ardından çeşitli yetkililerin istifa çağrılarıyla karşı karşıya kalmıştı.

kripto dostu ingiltere maliye bakani istifa etti 2

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, İngiltere Maliye Bakanı Riski Sunak ile birlikte istifa ettiğini açıkladı. Sadece bir ay önce Sunak, partisinin güven oylamasını çok az farkla kazanan İngiltere Başbakanı Johnson’a verdiği güçlü destekle biliniyordu. İstifasını açıklayan Sunak, “Bunun bakanlıktaki son işim olabileceğinin farkındayım, ancak bu standartların uğruna savaşmaya değer olduğuna inanıyorum ve bu yüzden istifa ediyorum.” dedi. Eski İngiltere Maliye Bakanı Sunak, geçtiğimiz aylarda İngiltere’yi bir kripto merkezi haline getirmeyi planladığını açıklamış ve bu doğrultuda kripto dostu bir dizi planlar açıklamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.270,34 TL 4,00%
ethereumETH/TRY
34.532,30 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.965,15 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
6,91 TL 2,33%
cardanoADA/TRY
9,81 TL 2,37%
binance-usdBUSD/TRY
18,02 TL 0,87%
solanaSOL/TRY
811,82 TL 7,97%
polkadotDOT/TRY
171,04 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala