bitcoinBTC/TRY
1.093.774,86 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
58.901,75 TL 1,17%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.588,22 TL 1,05%
xrpXRP/TRY
17,48 TL 1,63%
solanaSOL/TRY
1.734,84 TL 0,79%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
58.848,25 TL 1,13%
cardanoADA/TRY
10,90 TL 2,33%
dogecoinDOGE/TRY
2,36 TL 0,87%

Paylaş

Kripto destekçisi McHenry, Temsilciler Meclisi’ni yönetecek

temsilci patrick mchenryden stablecoin aciklamasi

Kripto sektörünü destek açıklamaları ile bilinen temsilci Patrick McHenry, ABD Temsilciler Meclisi’nin başkanlığına oturdu. McHenry’nin başkanlığı kripto sektörüne yönelik düzenleme tartışmalarının arttığı bir döneme denk geldi.

Borc Limiti Tasarisi Senatodan Gecti4

Kripto yanlısı McHenry, Temsilciler Meclisi’nin başına geçti

ABD’de Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, yapılan oylama ile görevden alındı. ABD tarihinde ilk kez Cumhuriyetçi bir meclis başkanı, kendi partisinin oylarıyla koltuğunu kaybetti. McCarthy’i görevden alan önerge 216 evet oyuyla kabul edildi.

Kevin McCarthy’nin yerine geçici olarak Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry geçti. Yeni bir başkan seçilene kadar McHenry, McCarthy’nin geçici vekili olarak görev yapacak.

Kripto sektörüne yönelik pozitif tavrı ile tanınan McHenry, Finansal Hizmetler Komitesi’nde geçen yıldan bu yana kripto yasa tasarısı üzerinde çalışmalar yürütüyordu. ABD’de stablecoin’lere yönelik yasa tasarısı ve kripto sektörüne yönelik geniş kapsamlı düzenlemelerin gelecek ay oylamaya sunulması bekleniyor.

McHenry, geçen hafta SEC başkanı Gensler’e ‘Bitcoin’in bir emtia olup olmadığı’ sorusunu yöneltmişti. Gensler, Bitcoin’in menkul kıymet olmadığını ima ederek, “Howey testini karşılamıyor” yanıtını vermişti. McHenry, daha sonra Bitcoin’in emtia olması gerektiğini öne sürmüştü.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala