Kripto Borsası Vauld, Çalışanlarının Yüzde 30’unu İşten Çıkarıyor

kripto borsasi vauld calisanlarinin yuzde 30unu isten cikariyor

Son günlerde kripto para piyasası oldukça zor günlerden geçiyor. Kripto şirketleri bu dönemleri en az hasarla atlatmak için çeşitli politikalar geliştiriyor. Kripto şirketleri, özellikle çalışanlarını işten çıkararak işgücünü azaltmaya başladı. Bu kez Singapur merkezli kripto para borsası Vauld, çalışanlarını işten çıkarıyor.

Kripto Borsası Vauld, Çalışanlarının Yüzde 30’unun İşine Son Verdi

Singapur merkezli kripto para borsası Vauld, kripto para piyasasındaki belirsizlikten dolayı çalışanlarını işten çıkarmaya başladı.

kripto borsasi vauld calisanlarinin yuzde 30unu isten cikariyor

Valar Ventures, Pantera Capital, Coinbase Ventures, CMT Digital, Gumi Cryptos, Robert Leshner ve Cadenza Capital tarafından desteklenen kripto para borsası Vauld, piyasa koşulları sebebiyle çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkardı.

Vauld’un kurucu ortağı ve CEO’su Darshan Bathija, işten çıkarmaların pazarlama ve yetenek edinme departmanlarını etkilediğini, bu işlevlerle ilgili çabaları yavaşlattığını belirtti. Bathija, Vauld’un ayrıca yönetici maaşını yüzde 50 oranında düşüreceğini ve satıcı anlaşmalarını duraklatacağını da sözlerine ekledi.

İşine son verilen çalışanlar iki ay boyunca maaş almaya devam edeceği aktarıldı. Ayrıca şirket, işten çıkarılan çalışanlara kendileri ve birinci derece yakınları için 12 aylık sağlık sigortası sağlanacağını da bildirdi.

Hatırlatacak olursak Coinbase, BlockFi, Gemini, Robinhood, Crypto.com gibi kripto para şirketleri çok sayıda çalışanının işine son verdi.

Bitfinex ve Tether, rakiplerinin aksine personel azaltma planları yapmadığını açıklamıştı Bunun yanında her iki şirkette mevcut piyasa gerilemesinde daha fazla kişiyi işe almak istediklerini söylemişti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.057,03 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.942,02 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,91 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 1,33%
cardanoADA/TRY
9,68 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
17,88 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,33 TL 5,14%
polkadotDOT/TRY
169,25 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala