Kripto Borsası Swyftx, Superhero ile Birleşme Planlarını İptal Etti

swyftx superhero ile birlesme planlarini iptal ettirr

FTX borsasının kripto para piyasasına yarattığı etki birçok şirket üzerinde hissediliyor. Genel olarak bu olumsuz havadan etkilenen şirketler çalışmalarını erteliyor ya da iptal ediyor. Son olarak çıkan haberlere göre; Avustralya kripto borsası Swyftx ve hisse ticareti ve emeklilik platformu Superhero ile olan planlarını iptal etme kararı aldı.

Swyftx, Superhero Planlarını İptal Etme Kararı Aldı

Avustralya kripto borsası Swyftx ve hisse ticareti ve emeklilik platformu Superhero, hükümetin kripto sektöründeki düzenleyici ısıyı artırmasının ardından karara varıldığını söyleyerek planlanan birleşmelerini iptal etti.

contract

Swyftx’in genel danışmanı Adam Percy, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Kripto varlıklarla ilgili devam eden düzenleyici belirsizlik, artan düzenlemeyle birleştiğinde, daha geleneksel işletmelerin ve kripto şirketlerin birleşmelerinin kolayca gerçekleşebileceği bir ortamı teşvik etmiyor.

Son olarak Superhero CEO’su John Winter, ise konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Piyasadaki dalgalanma ve mevcut düzenleyici ortam, bu yılın başlarında birleşmeye ilham veren ilk vizyona ulaşılmasını giderek daha zor hale getirdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
542.168,02 TL 2,00%
ethereumETH/TRY
34.512,48 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
19,27 TL 0,38%
bnbBNB/TRY
6.508,54 TL 2,51%
usd-coinUSDC/TRY
19,19 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
8,81 TL 19,52%
cardanoADA/TRY
7,29 TL 13,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 5,81%
staked-etherSTETH/TRY
34.510,95 TL 3,55%
matic-networkMATIC/TRY
22,02 TL 4,72%
Bağlantıyı kopyala