Kripto Borsası Robinhood Chainlink’i (LINK) Listeledi

Kripto Borsasi Robinhood Chainlinki LINK Listeledi

Adını zenginden alıp fakire dağıtan hayali karakter Robin Hood’dan alan kripto para borsası, yeni bir kripto parayı listelerkenki katılığı ile biliniyor. Uzun bir süre Shiba Inu’yu (SHIB) listelememiş ve tepki toplamıştı. Son olarak Robinhood, Blockchain Oracle çözümü Chainlink’in yerel token’ı LINK’i listeledi.

Kripto Borsası Robinhood Chainlink'i (LINK) Listeledi

Chainlink (LINK) Robinhood’da Listeleniyor

Son dönemde işten çıkarma haberleri ile gündeme gelen Robinhood, yeni bir kripto para listelemek konusunda oldukça katı bir politikaya sahip. Bu listeleme politikası, eskiden “Coinbase etkisi” olarak da bilinen ancak çok sık kripto listelediği için Coinbase’in kaybettiği etkiyi yaratıyor. Coinbase etkisi bir kripto paranın listelenme sonrası yükselmesini ifade ediyordu. Benzer bir durumu günümüzde Robinhood‘da görüyoruz. Öyle ki listeleme haberleri sonrası LINK 6.3 dolardan hızlı bir şekilde 7.1 dolara kadar yükseldi.

Chainlink (LINK) Nedir?

Chainlink, ilk olarak Ethereum ağında, sonrasında Avalanche, Polygon ve Binance Smart Chain üzerinde merkezsiz oracle sunarak güvenilir ve değiştirilemeyen verilerin akıllı kontratlar üzerinden verilmesini sağlayan bir platform olarak kendisini geliştirdi. Platform, şu ana kadar Polygon (MATIC), Avalanche, Ethereum ve Binance Smart Chain üzerinde çalışıp merkezsiz finans (DeFi) protokollerinin neredeyse tamamı tarafından kullanılan bir hizmet oldu. Ayrıca Google gibi firmalar, verilerin doğruluğunu ve güvenilirliğini Chainlink üzerinden gerçekleştirirler.

Chainlink (LINK) hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak rehberimize erişebilirsiniz.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.325,96 TL 3,02%
ethereumETH/TRY
34.118,14 TL 3,70%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
5.925,89 TL 1,27%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 1,17%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,18%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
793,18 TL 5,04%
polkadotDOT/TRY
168,53 TL 1,24%
Bağlantıyı kopyala