Kripto Borsası OSL, Çalışanın Yüzde 15’ini İşten Çıkardı

kod 29 isten cikarma ikSu

Kripto para borsaları kripto piyasası zor günlerden geçerken, çalışanlarının belirli bir kısmını işten çıkarmaya karar verdi. Son olarak Hong Kong merkezli lisanslı bir kripto borsası OSL, Coinbase, Gemini ve BitMEX gibi rakiplerine katılarak, çalışanlarını işten çıkarma kararı aldı.

OSL, Çalışanın Yüzde 15’ini İşten Çıkarma Kararı Aldı

Son zamanlarda kripto odaklı şirketler işten çıkarma yapması ile gündeme geliyor. Özellikle son günlerde kripto para piyasası zor günlerden geçerken, kripto şirketleri bu dönemleri en az hasarla atlatmak için çeşitli politikalar geliştiriyor. Kripto şirketleri, özellikle çalışanlarını işten çıkararak işgücünü azaltmaya başladı. Bu kez Hong Kong merkezli lisanslı bir kripto borsası OSL‘den bir hamle geldi.

kripto borsasi osl calisanin yuzde 15ini isten cikardidf 1

Bir OSL sözcüsü, belirli sayılar hakkında yorum yapmadan işten çıkarmaları doğruladı. Ayrıca sözcü konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

OSL, personel sayısını azaltmak için zor bir karar verdi. Bu karar kolayca alınmadı ve bunun çalışanlar üzerindeki etkisini anlıyoruz.

OSL, kurumsal müşteriler ve profesyonel yatırımcılar için borsa, aracılık, saklama ve hizmet olarak yazılım (SaaS) ürünleri sağlayan ilk ve tek sigortalı ve Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu lisanslı dijital varlık platformu olarak karşımıza çıkıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.325,96 TL 3,02%
ethereumETH/TRY
34.118,14 TL 3,70%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
5.925,89 TL 1,27%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 1,17%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,18%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
793,18 TL 5,04%
polkadotDOT/TRY
168,53 TL 1,24%
Bağlantıyı kopyala