Kripto Borsası OKX, Çalışan Sayısını Yüzde 30 Artıracak

kripto borsasi okx calisan sayisini yuzde 30 artiracak

Seyşeller merkezli kripto para borsası OKX, kripto para piyasalarında yaşanan düşüşlerin ardından önemli bir açıklama yaptı. OKX Finansal Piyasalar direktörü Lennix Lai’nin açıklamasına göre şirket çalışan sayısını artırmayı hedefliyor.

Diğer Kripto Şirketlerinin Aksine OKX Çalışan Sayısını Artıracak

Platformun finansal piyasalar direktörü Lennix Lai’nin açıklamasına göre pek çok kripto para borsasının işe alımları dondurduğu ve işçilerini çıkarttığı dönemde, OKX çalışan sayısını yüzde 30 artırmak istiyor. Lai yaptığı açıklamada, Seyşeller merkezli kripto para borsası OKX’in 5.000 kişilik bir çalışanının olması şirket için en doğru çalışan sayısı olacağını söyledi. Kripto borsası şu anda çoğunlukla ürün ve teknolojideki çalışan sayılarını artırmaya odaklanırken, şirketin yavaş yavaş daha çok uluslararası bir kripto borsası kimliği kazanmaya başladığı belirtildi.

kripto borsasi okx calisan sayisini yuzde 30 artiracak 2

OKX’in bu büyüme planı açıklaması, kripto para birimi ve hisse senedi piyasalarında yaşanan düşüş nedeniyle Coinbase, Crypto.com, Gemini ve BlockFi gibi kripto firmaları çalışanlarını işten çıkartmıştı. Bununla birlikte Binance ve Tron çalışan sayılarını artırmayı planladıklarını açıklamıştı. Lai son olarak şu ifadeleri kullandı:

OKX çalışanlarımız ofis dışından çalışma fikrini sevse de OKX olarak çalışanlarımıza çalıştıkları yeri seçmeleri için çok fazla esneklik ve özgürlük sunuyoruz. Bununla birlikte çalışanlarımızı ofise gelmeleri, toplantı yapmaları veya çay içmeleri ve ekiple gerçek zamanlı tartışmalara katılmaları için teşvik ediyoruz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
388.901,11 TL 7,79%
ethereumETH/TRY
31.140,09 TL 6,26%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.076,52 TL 8,31%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 9,31%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 13,25%
solanaSOL/TRY
650,11 TL 11,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala