bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

Kripto Borsası MaiCoin, Nasdaq’ta Halka Açılmayı Düşünüyor

kripto borsasi maicoin nasdaqta halka acilmayi dusunuyor 4

Tayvan’ın en büyük kripto para borsası MaiCoin, iki yıl içerisinde Nasdaq borsasında halka açılmayı düşünüyor. Bunun yanında şirket, yaklaşık 400 milyon dolar değerinde olabilecek bir C Serisi finansman turunu tamamladı. Ayrıca MaiCoin finansman turundan elde ettiği gelirleri, Güneydoğu Asya’ya genişlemek için kullanacak.

MaiCoin, Nasdaq Listesinde Yer Almayı Planlıyor

Tayvan’ın en büyük kripto para borsası olan Maicoin, şu anda gelirinin yüzde 80’i Tayvan’dan olmak üzere, ticaret gelirinin 2025 yılına kadar yıllık yüzde 70’den fazla artmasını bekliyor. Ayrıca borsa, halka açık rakamlara göre; gelirinin çoğunu Tayvan’dan sağlıyor. Tayvan’daki Taishin Bank’ın bir yan kuruluşu olan Taishin Venture Capital’i yatırımcılarından biri olarak görüyor.

kripto borsasi maicoin nasdaqta halka acilmayi dusunuyor 4 1

Tayvan’ın en büyük kripto para borsası olan Maicoin, kullanıcılara diğer para birimleri arasında Bitcoin (BTC), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) ticareti yapma olanağının yanı sıra Ethereum (ETH) ve USDC’de getiri elde etme olanağı sunuyor.

Son oalrak belirtmek gerekirse kripto para borsalarının küresel genişleme için büyük hamleler yapmaya başladı. Öyle ki geçtiğimiz günlerde Crypto.com ABD değişim platformunun kullanıma sunulmasını başlattı. Ayrıca FTX borsası da ödeme şirketi AZA Finance ile ortaklık kurarak Afrika’ya doğru ilerlemeye çalışıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala