Kripto Borsası Kraken, Küçülmeye Gidiyor

kripto borsasi kraken kuculmeye gidiyor

Kısa bir süre önce İran yaptırımlarına uymadığı gerekçesiyle ABD ile uzlaşmaya gittiğini açıklayan kripto para borsası Kraken, küçülmeye gideceğini açıkladı. Kraken tarafından yapılan açıklamada, küçülmenin bir parçası olarak iş gücünü yüzde 30 oranında düşüreceğini belirtti.

Kraken İş Gücünün Yüzde 30’unu İşten Çıkardı

Kraken’in kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Powell, bir blog gönderisinde, “Mevcut pazar koşullarına uyum sağlamak için küresel iş gücümüzü yaklaşık 1.100 kişi ya da yüzde 30 oranında azaltıyoruz.” dedi. Powell daha önce Eylül 2022’de CEO’luk görevinden ayrılacağını da açıklamıştı.

kripto borsasi kraken kuculmeye gidiyor 2

Haziran ayında kripto para borsası Kraken, işe alma hedeflerinde bir değişikliğe gitme planlarının olmadığını belirtmişti. Firma bu duyurusunda, “Herhangi bir işten çıkarma niyetinde değiliz. Yılın geri kalanında doldurmamız gereken 500’ün üzerinde rol bulunuyor.” ifadesini kullanmıştı.

Powell’ın bugün yaptığı açıklamada makroekonomik ve jeopolitik faktörlerin bu yılın başından bu yana mali piyasalar üzerinde baskı oluşturduğuna dikkat çekiliyor. Powell açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bu, önemli ölçüde daha düşük işlem hacimleri ve daha az müşteri kaydıyla sonuçlandı.

Son olarak şirketin Ocak 2022’deki 841 milyar dolarlık işlem hacmi bu ay 659 milyar dolara geriledi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.935,46 TL 0,94%
ethereumETH/TRY
33.611,26 TL 0,99%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,72%
bnbBNB/TRY
6.244,50 TL 1,04%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,49%
xrpXRP/TRY
8,53 TL 2,51%
cardanoADA/TRY
6,76 TL 0,17%
staked-etherSTETH/TRY
33.552,06 TL 1,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,30%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala