Kripto Borsası Gemini, İngiltere Dosyalamalarında Geç Kaldı

kripto borsasi gemini ingiltere dosyalamalarinda gec kaldi

Son günlerde müşterileri tarafından açılan davalarla gündeme gelen kripto para borsası Gemini, Birleşik Krallık’tan para cezası alabilir. Şirketin bu cezayı alma sebebi ise ülkede faaliyet gösteren yan kuruluşlarının 2021 hesaplarının dosyalama süresini kaçırmış olması.

Gemini, İngiltere’de Para Cezasına Çarptırılabilir

Birleşik Krallık vergi makamları, tüm şirketlerin bir mali yılın bitiminden dokuz ay sonra Companies House üzerinde hesap açma zorunluluğu koyuyor. Kripto para borsası Gemini’nin 2021 hesaplarını dosyalaması için tanınan son tarih ise 30 Eylül 2022 olarak açıklanmıştı. Gemini, bu dosyalamaları henüz yapmadı.

kripto borsasi gemini ingiltere dosyalamalarinda gec kaldi 2

Günümüzde şirketlerin hesaplarını zamanında dosyalamamaları yaygın bir davranış olsa da, ülkedeki 2006 yasalarına göre bu durum bir cezai yaptırımı beraberinde getiriyor. Dosyalamaları yapmayan şirketler, gecikme süresine bağlı olarak para cezasına çarptırılıyor. Yasalara göre üç ila altı ay arasında dosyalamayı kaçıran şirketler, 900 dolar para cezasına çarptırılıyor. Söz konusu bu ceza sürenin uzamasıyla birlikte artıyor.

Birleşik Krallık’ta şirketler ayrıca sürenin uzatılması için bir talepte bulunabiliyor. İngiltere merkezli online bankacılık uygulaması Revolut, kendisine tanınan 30 Eylül 2022 tarihini kaçırdı ve 31 Aralık 2022 tarihine kadar süreyi uzatma talebi aldı. Şirket uzatılan süreyi de kaçırdı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.529,67 TL 2,10%
ethereumETH/TRY
30.353,49 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.002,23 TL 4,17%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,79 TL 0,70%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
7,33 TL 1,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,67%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 5,63%
Bağlantıyı kopyala