Kripto borsası Gate.io 100 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

kripto borsasi gate io 100 milyon dolarlik fon baslatti

2013 yılında kurulan Kripto borsası Gate.io, bünyesinde gelişmekte olan projeleri desteklemek için 100 milyon dolarlık bir fon başlattığını duyurdu. Yapılan basın açıklamasına göre, Gate.io borsanın girişim sermayesi aracı olan Gate Ventures, özellikle merkezi olmayan altyapı, ekosistemler ve uygulamalara yönelik erken aşama yatırımlarına odaklanacak.

Girişim sermayesi aracı Gate Ventures, genel olarak geniş kapsamlı projelere yatırım yapacak. Ayrıca bununla beraber bir başka proje ise Web 3.0 ve açık finansman altyapısını aktif olarak oluşturan açık kaynak projelerine hibeler de verecek.

kripto borsasi gate io 100 milyon dolarlik fon baslatti 2

Fon, Mevcut Gate.io Ekosisteminden de Destek Sunacak

Gate.io borsasına göre Gate Ventures, yatırım yapmayı düşündüğü operasyonlara öncelikle finansman desteği ve ayrıca endüstri uzmanlığı da sunuyor. Fon, bununla birlikte mevcut olan Gate.io borsasının kendi ekosisteminden de destek sunmayı planlıyor.

Fonun yatırımının ana iskeletini üç odak noktası oluşturuyor bunlar; teknik ve finansal altyapı, ekosistemler ve uygulamalardır.

Gate.io Borsasının CMO’su Marie Tatibouet yaptığı bir açıklamada, kripto sektöründe ve Blockchain endüstrilerinin hala ilk günlerinde olduklarına inandıklarını söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 369.453,87 TL 3,05%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.600,28 TL 4,68%
tether
Tether (USDT) 8,68 TL 0,15%
cardano
Cardano (ADA) 18,06 TL 2,84%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.160,18 TL 2,02%
xrp
XRP (XRP) 7,97 TL 1,57%
solana
Solana (SOL) 1.165,63 TL 6,36%
polkadot
Polkadot (DOT) 247,25 TL 3,24%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,68 TL 0,46%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,81 TL 2,19%
Copy link
Powered by Social Snap