Kripto Borsası FTX, Girişim Fonu FTX Ventures’ı Duyurdu

kripto para borsasi ftxten yeni nft girisimi

Kripto para borsası FTX, kripto yatırımları için özel sermaye ekleyerek, yeni bir risk sermayesi birimi olan FTX Ventures‘ı başlattığını duyurdu. FTX, girişim fonu FTX Ventures’ın sosyal, oyun, fintech, yazılım ve web3 benimsemesini ilerletmeyihedeflediğini söyledi.

FTX Ventures için 2 Milyar Dolar Ayırdı

Kripto para borsası FTX, FTX Ventures girişim fonuna toplam 2 milyar dolar ayırdı. Ayrıca FTX, bu yeni girişim fonunu yönetmesi için risk sermayesi şirketi Lightspeed’in eski ortağı Amy Wu‘yu da işe aldı.

kripto borsasi ftx 2 milyar dolarlik girisim fonu kurdu

Lightspeed’in eski ortağı Amy Wu söz konusu fonun kripto alanındaki şirketlere stratejik yatırımlar yapacağını söyledi. Wu ayrıca konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bu mutlaka FTX stratejisine bağlı değil. Amaç, Blockchain teknolojisinin benimsenmesini hızlandırmak. FTX’in kaynakları, uzmanlığı ve küresel ağından yararlanarak getirdiğimiz katma değerle tanınmak istiyoruz.

Kripto alanındaki şirketlerin risk sermayesi benzeri yatırımlar yapması alışılmadık bir durum değil. Örnek vermek gerekirse Coinbase, 2018 yılında kendi girişim fonunu kurmuştu. Daha yakın bir zamanda gelirsek NFT altyapı sağlayıcısı Alchemy, geçen yılın sonunda girişim kolunu açıklamıştı.

Bugün Türkiye’den de bir haber geldi. Paribu, Paribu Ventures isimli projesini duyurdu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 524.158,89 TL 9,39%
ethereum
Ethereum (ETH) 38.053,81 TL 12,38%
tether
Tether (USDT) 13,61 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.667,65 TL 10,97%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,61 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 16,19 TL 13,76%
solana
Solana (SOL) 1.614,02 TL 15,40%
xrp
XRP (XRP) 9,24 TL 9,58%
terra-luna
Terra (LUNA) 989,97 TL 12,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 295,56 TL 12,87%
Bağlantıyı kopyala