Kripto Borsası FTX, 420 Milyon Dolarlık Finansman Sağladı

kripto borsasi ftx 420 milyon dolarlik finansman sagladi

Bahamalar merkezli kripto borsası FTX yaptığı bir duyuru ile B-1 Serisi finansman turunda 420.690.000 dolar topladığını açıkladı.

Finansman turuna; BlackRock ve Tiger Global dahil olmak üzere altmış dokuz yatırımcı hızla büyüyen kripto holdingine katıldı. Diğer katılımcılar arasında ise Lightspeed Ventures, Sequoia Capital ve Sea Capital yer aldı.

kripto borsasi ftx 420 milyon dolarlik finansman sagladi

FTX: B-1 Serisi Finansman Turunda Yüzde 39 Oranında Artış Var

FTX daha önce katıldığı kriptonun şimdiye kadarki en büyük risk sermayesi fonlama turunda 900 milyon dolar topladığı Temmuz ayına göre, B Serisi etiket fiyatının yaklaşık yüzde 39’luk bir artış gösterdiğini söyledi . FTX, kullanıcıların bu dönemde yüzde 48 büyüdüğünü ve işlem hacminin yüzde 75 arttığını da vurguladı.

Risk sermayesi ayrıca FTX’i daha fazla ülkeye ve daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için bir dizi satın alma ve ortaklık planlıyor. Bununla beraber FTX CEO’su Sam Bankman-Fried yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Muhtemelen bu yıl şimdiye kadar yarım milyar dolarlık satın alma gerçekleştirdik. Önümüzdeki alımların potansiyel olarak büyük.

Ayrıca kripto türev borsası olan FTX, şimdi kendi NFT pazarına sahip olduğunu belirtelim.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.565,12 TL 1,61%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.578,60 TL 2,86%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.256,56 TL 4,30%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,32%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 4,29%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 2,18%
xrp
XRP (XRP) 11,43 TL 1,32%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,89 TL 1,69%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 2,38%
Bağlantıyı kopyala