Kripto Borsası Coinbase, Polygon ve Solana Desteği Sunuyor

kripto borsasi coinbase polygon ve solana destegi sunuyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase son olarak Coinbase Pro’nun kapatılacağını açıklamıştı. Coinbase şimdi ise önümüzdeki aydan itibaren Polygon ve Solana desteği sunacağını duyurdu.

Coinbase’den Polygon’da ETH, MATIC, USDC; Solana’da USDC Desteği

Coinbase tarafından yapılan son açıklamaya göre, uygun kullanıcılar Polygon üzerinden Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve USD Coin (USDC) gönderimi – alımı yapabilecekken Solana üzerinden de USD Coin (USDC) gönderimi – alımı yapabilecek. Coinbase’in bu hamlesi, şirketin müşterileri için kripto işlemlerine yönelik çok zincirli yaklaşımının başlangıcı olarak ifade edildi. Coinbase yeni hamlesiyle Ethereum ağı üzerinden yapılan işlemlerle ilgili “zaman, çaba ve yüksek ücretleri” azalttığını belirtti.

kripto borsasi coinbase polygon ve solana destegi sunuyor 2

Kripto borsası Coinbase duyuruda, çoklu zincir yaklaşımının farklı Blockchain ağları arasında kripto gönderme süreçlerini basitleştireceğini belirtti. Normal şartlarda bir kripto para biriminin yerel Blockchain ağından başka bir ağa taşınması için genellikle köprüleme gerekir. Bu süreç ayrıca saatler ya da günler alabilir. Coinbase, çoklu zincire geçiş yaparak hem perakende hem de kurumsal müşterilerin bu zorlu süreçten geçmemesini sağlıyor. Bunun yerine tokenler farklı Blockchain ağlarında olsa bile tüm varlıklarını tek bir dengede birleştirebilmek mümkün oluyor. Coinbase son olarak gelecekte diğer kripto para birimler ve Blockchain ağları için de destek sunmayı planladıklarını açıkladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.326,49 TL 2,47%
ethereumETH/TRY
17.344,99 TL 3,32%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,18%
bnbBNB/TRY
3.595,98 TL 3,72%
binance-usdBUSD/TRY
16,71 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
5,21 TL 1,80%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 2,76%
solanaSOL/TRY
539,56 TL 2,75%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,61%
Bağlantıyı kopyala