Kripto Borsası Coinbase Hollandalı Kullanıcıları Takip Edecek

kripto borsasi coinbase hollandali kullanicilari takip edecek

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, Hollanda’da kullanıcılara ek uygulamalar getirecek. Gelecek olan yeni uygulamalarla birlikte Hollandalı Coinbase kullanıcılarının borsa dışı işlemleri takip edilecek.

Coinbase, Hollandalı Kullanıcılara Ek Uygulamalar Getiriyor

Şirket tarafından yapılan açıklamada 27 Haziran tarihinden itibaren Hollandalı Coinbase müşterileri borsa dışı işlemlerde kripto paraları alan kişiler hakkında ek bilgiler sunacak. Coinbase’in Hollandalı müşterileri, kripto para birimlerini borsa dışında cüzdanlara aktarırken 27 Haziran tarihinden itibaren ek müşterilerinizi tanıyın (KYC) gereksinimlerini karşılamak zorunda kalacak.

Bu tarihten itibaren, kripto para borsasından para çekmek isteyen Coinbase kullanıcıları, alıcının tam adını ve ikamet adresi ile transferin yapılma amacını da paylaşmak zorunda olacak. Bazı durumlarda kullanıcıların kripto varlıkları alan cüzdanlarını kontrol ettiklerinin doğrulanması için bir Coinbase cüzdanını ana Coinbase hesaplarına bağlanması istenecek.

kripto borsasi coinbase hollandali kullanicilari takip edecek 2

Coinbase, müşterilerine bu değişiklikleri “yerel düzenlemelerin gerektirdiği” şekilde yaptığını belirtti ve bu Hollanda’nın Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) dolandırıcılıklarla mücadele etmek için kripto hizmet sağlayıcılarının göndericilerin ve alıcıların kişisel bilgilerini değiştirmesi gerektiren seyahat kuralına ve kara para aklama olaylarına karşı atılmış bir adım. Son olarak şu anda Hollanda’da seyahat kuralı zorunlu olmasa da Coinbase’in bu düzenleyici eylemini uygulamaya koymadan önce müşterileri için getirdiği düşünülüyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.270,34 TL 4,00%
ethereumETH/TRY
34.532,30 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.965,15 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
6,91 TL 2,33%
cardanoADA/TRY
9,81 TL 2,37%
binance-usdBUSD/TRY
18,02 TL 0,87%
solanaSOL/TRY
811,82 TL 7,97%
polkadotDOT/TRY
171,04 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala