Kripto Borsası Bitpanda, Yüzlerce Personelini İşten Çıkarttı

kripto borsasi bitpanda yuzlerce personelini isten cikartti

Geçtiğimiz günlerde İspanya genişlemesini duyuran Avrupalı kripto para borsası Bitpanda, kripto para piyasalarından yaşananlardan dolayı zor günler yaşıyor. Bitpanda tarafından yapılan açıklamada, yüzlerce personelin işten çıkartıldığı açıklandı.

Bitpanda, İşçi Çıkartan Son Kripto Borsası Oldu

Avusturya merkezli kripto para borsası Bitpanda, yayımladığı son blog gönderisinde şirketin sürdürülebilirliğinin sağlanması için çalışan sayısını düşürdüğünü açıkladı. Bitpanda kripto borsasının kurucuları, şirketin piyasa şartları nedeniyle küçülmeye giderken, çalışanların işten ayrılmasına izin verildiğini açıkladı. İş odaklı sosyal medya platformu olan LinkedIn’e göre 1000’in üzerinde çalışanı olan şirketin, hedeflenen çalışan sayısı da açıklandı.

kripto borsasi bitpanda yuzlerce personelini isten cikartti 2

Bitpanda yaşanan bu küçülmede, çalışan sayısını 730’a düşürmeyi planladığını belirtti. Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Daha fazla insanın katılmasının bizi daha etkili kılmadığını, bunun yerine, özellikle bu yeni pazar gerçekliğinde koordinasyon giderleri yarattığı bir noktaya geldik. Şimdi geriye dönüp baktığımızda, işe alma hızımızın sürdürülebilir olmadığını görüyoruz. Yaptığımız bu hamle büyük bir hataydı.” denildi. Şirket ayrıca son iş tekliflerini geri çekeceğini ve çalışanların bilgilendireceğini belirtti. Bitpanda son olarak şu ifadeleri kullandı:

Çalışanlarımız ve aileleri için sahip olduğumuz sorumluluğu kabul ediyoruz. Bu nedenle işten ayrılan eski çalışanlarımızın kariyerlerindeki bir sonraki adıma sorunsuz bir şekilde geçiş yapmalarını desteklemek bizim için en önemli önceliktir.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
386.962,62 TL 8,28%
ethereumETH/TRY
30.944,98 TL 7,02%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.065,21 TL 8,47%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
6,11 TL 10,11%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 13,82%
solanaSOL/TRY
649,75 TL 12,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,14%
Bağlantıyı kopyala