Kripto Borsası Bithumb, NFT Pazaryerini Başlatacak

kripto borsasi bithumb nft pazaryerini baslatacak

NFT sektörü, kripto para piyasasında önemli bir konuma geldi. Artık birçok yatırımcı ve borsa NFT pazaryerlerini oluşturmaya başladı. Onlardan biri de önümüzdeki günlerde NFT pazaryerini piyasaya sürmeye hazırlanan Güney Koreli kripto borsası Bithumb. Elde edilen bilgilere göre borsa, NFT pazaryeri için LG markasının çatısı altında olan LG CNS ile iş birliği yapacak.

Bithumb, NFT Pazaryeri için Hazırlanıyor

Kripto borsası Bithumb‘ın NFT pazaryeri başlatacakları haberini Bithumb başkanı Heo Baek-young doğruladı. Bithumb CEO’su, Asya ülkesindeki rakipleriyle rekabet edebilmek için NFT pazaryerinin gerekli olduğu düşünüyor.

kripto borsasi bithumb nft pazaryerini baslatacak 2

Ayrıca NFT’nin kripto sektörünün geleceği olacağını ve bir pazar yeri ile dünya çapında benimsemeyi teşvik etmenin daha kolay olacağını belirtiyor. Bithumb başkanı Heo Baek-young konu ile ilgili olarak şunları da ekledi:

Gelecekte itici bir güç olacak blok zinciri tabanlı içeriğin teşvik edilmesinde bir NFT pazarı önemli olacak.

Kısaca Bithumb, NFT pazaryerini başlatarak Kore’deki diğer kripto borsalarına rakip olmak istiyor. Yani bir NFT pazaryeri başlatmak, Bithumb’ın diğer borsalar ile rekabet etmesini kolaylaştıracak. Ayrıca belirtmek gerekirse Bithumb şu anda işlem hacmine göre Kore borsaları arasında ikinci sırada yer alıyor. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.371,81 TL 0,84%
ethereumETH/TRY
33.890,68 TL 0,94%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.269,81 TL 1,22%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,63%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.757,25 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,75%
Bağlantıyı kopyala