Kripto Borsası Bitbank, Dogecoin ve Polkadot’u Destekliyor

kripto borsasi bitbank dogecoin ve polkadotu destekliyorsd

Kripto para borsaları artan rekabet ortamında hizmet alanlarını genişletmek için çalışmalarını hızlandırıyor. Özellikle son dönemde birçok kripto para borsası, kripto birimlerini desteklemeye başladı. Son olarak Japon kripto para borsası Bitbank, Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (DOT) için destek eklediğini açıkladı.

Bitbank, Dogecoin ve Polkadot’u Destekleyeceğini Açıkladı

Japon kripto para borsası Bitbank tarafındna yayımlanan blog gönderisine göre borsa, Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (DOT) için destek ekledi. Tokyo merkezli borsa söz konusu bu hamlesi ile beraber müşterilerinin toplam 18 kripto para birimi ticareti yapmasına izin verecek.

Söz konusu açıklama Bitbank‘ın resmi Twitter hesabından paylaşıldı:

Bitbank konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bitbank Polkadot (DOT) ve Dogecoin’in (DOGE) bugün yeni piyasaya sürüldüğünü duyurmaktan mutluluk duyuyor. Bu sürümle birlikte, “Faiz için Borç Verme” için Polkadot (DOT) ve Dogecoin (DOGE) başvurularını da kabul etmeye başlayacağız.

kripto borsasi bitbank dogecoin ve polkadotu destekliyorasd

Ayrıca Mayıs ayında Bitbank, Japon finansal holding şirketi Sumitomo Mitsui Trust Holdings ile ortaklaşa Japan Digital Asset Trust (JADAT) adlı bir saklama şirketi kurdu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala