Kripto Borsası Bit.com, İş Gücünü İkiye Katlamayı Planlıyor

kripto borsasi bit com is gucunu ikiye katlamayi planliyor

Kripto para piyasaları zorlu bir aşamadan geçiyor. Bitcoin 8 ayda yüzde 70’ten fazla düştü. Piyasanın düşüşe geçmesiyle birlikte birçok kripto şirketi küçülmeye karar vererek çalışanlarını işten çıkarmaya başladı. Bunun yanı sıra bazı şirketler de bu dönemde çalışanlarını işten çıkarmak yerine iş gücünü arttırmaya başladı. Kripto borsası Bit.com, iş gücünü arttırmayı hedefliyor.

Bit.com, Çalışan Sayısını Arttırıyor

Kripto para borsası Bit.com, kripto şirketlerinin çalışanlarını işten çıkarmaya başlamasıyla iş gücünü ikiye katlamayı hedefliyor.

kripto borsasi bit com is gucunu ikiye katlamayi planliyor

Coinbase kısa süre önce nakitten tasarruf etmek için çalışanlarının yüzde 18’ini işten çıkardı. BlockFi, 400 çalışanının işten çıkarıldığını duyurdu. Crypto.com da benzer sayıda çalışanı işten çıkarmak istediğini paylaştı.

Ancak bu işten çıkarmaların yanı sıra sektördeki şirketlerden bazıları da işe alımlarını arttırmaya başladı. Kripto para borsası Bit.com, bu dönemin altın bir fırsat olduğunu düşündüğü için işe alımlarını artırıyor.

Bit.com, sektördeki en iyi yetenekleri işe alarak bu fırsattan maksimum düzeyde yararlanmayı hedefliyor. Şirket, yeni işe alınanların çoğunluğu mühendis olacak şekilde iş gücünü ikiye katlamak istiyor.

Bit.com COO’su Lan Yue, konuyla ilgili şunları söyledi:

İnişler ve çıkışlar yaşadık ve potansiyel geleceğe de bağlıyız. Kripto meraklılarını ve deneyimli yetenekleri Bit.com’a katılmaya davet ediyoruz.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.229,18 TL 7,31%
ethereumETH/TRY
29.478,24 TL 10,65%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,07 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.152,74 TL 2,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,15 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 5,83%
cardanoADA/TRY
8,31 TL 7,46%
solanaSOL/TRY
664,50 TL 4,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,02%
Bağlantıyı kopyala