Kripto Borsası AEX Global’in Hizmetleri Askıya Alındı

kripto borsasi aex globalin hizmetleri askiya alindi

2013 yılından beri küresel olarak faaliyet gösteren kripto para borsası AEX Global’in faaliyetleri askıya alındı. Konu hakkında AEX Global tarafından yapılan açıklamada hizmetlerin durdurulma sebebi şirket hakkında yürütülen soruşturma olarak açıklandı.

AEX Global Hizmetlerini Askıya Aldı

Kripto para borası AEX Global’in hizmetleri 17 Temmuz 2022 itibariyle askıya alındı. AEX Global tarafından yapılan açıklamada, “Guangxi’deki polisin talebine göre, polis soruşturmasıyla tam iş birliği yapmak için platformun hizmetlerini askıya alacağız” ifadesi kullanıldı.

2013 yılında kurulan ve geçtiğimiz aylarda global faaliyetlerine hız verdiğini açıklayan kripto para borsası AEX Global’den kötü haber geldi. Kripto para borsası AEX Global’den yapılan açıklama “Polis soruşturmasıyla iş birliği nedeniyle platform, ilgili hizmetleri 17 Temmuz 2022 tarihinde 07:32’de (UTC) askıya aldı. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.” İfadesi kullanıldı. Açıklamasında “Risk uyarısı” kapsamında “Dijital varlıklar, fiyatları şiddetli bir şekilde dalgalanabilen yenilikçi yatırım ürünleridir. Kullanıcılardan risk toleranslarını rasyonel olarak değerlendirmeleri ve ihtiyatlı kararlar almaları istenir.” İfadesi de kullanılırken, konu hakkında daha detaylı bir bilgi ya da faaliyetlerinin başlayıp başlamayacağı belirtilmedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.371,81 TL 0,84%
ethereumETH/TRY
33.890,68 TL 0,94%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.269,81 TL 1,22%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,63%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.757,25 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,75%
Bağlantıyı kopyala