Kripto Borsaları ABD’de Hisse Senedi Ticareti Eklemek İstiyor

kripto borsalari abdde hisse senedi ticareti eklemek istiyor 3

Kripto borsaları alanlarını genişletmek için yeni yollar arıyor. Bloomberg’den bir rapora göre, FTX ve Bitstamp‘ın ABD’deki yan kolları, müşterilerine hisse senedi ticareti desteği sunmak için çalışıyor.

Kripto Borsaları Hisse Senedi Ticaretini Araştırıyor

Kripto para borsaları FTX US ve Bitstamp Ltd, geleneksel finans firmaları ve Robinhood gibi popüler platformlarla rekabet edecek düzeyde olmayı hedefliyor. Ayrıca borsalar, işlemlerini çeşitlendirmek için ABD’de hisse senedi ticaretini araştırıyor.

FTX.US Başkanı Brett Harrison konu ile ilgili olarak borsanın “hisse senetleri üzerinde sıkı çalıştığını” ve canlı fiyatlar, şirket verileri gibi özelliklere sahip olmayı istediğini paylaştı. Bunun yanında Bloomberg, eklemenin önümüzdeki birkaç ay içinde gelebileceğini söyledi.

kripto borsalari abdde hisse senedi ticareti eklemek istiyor 4

Bitstamp USA‘ya gelince, CEO Robert Zagotta bir röportajda, borsanın platforma hisse senedi, kripto türevleri ve NFT ticareti eklemeyi düşündüğünü söyledi.

Bloomberg raporuna göre; her iki borsa da geleneksel finans dünyasına girmek için bütün detayları inceliyor. Söz konusu olan planları gerçekleşirse, hem FTX hem de Bitstamp, müşterilerinin varlıklarının önemli bir kısmını gözetimleri altında toplamaları için yeterince çeşitli hizmetler sunacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.489,66 TL 9,67%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.319,55 TL 15,16%
tether
Tether (USDT) 13,41 TL 0,95%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.858,64 TL 14,43%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,64 TL 9,79%
solana
Solana (SOL) 1.277,16 TL 21,02%
xrp
XRP (XRP) 7,86 TL 14,49%
terra-luna
Terra (LUNA) 824,98 TL 16,03%
polkadot
Polkadot (DOT) 240,20 TL 18,22%
Bağlantıyı kopyala