Kripto Borç Veren Nexo, SEC İle Uzlaşmaya Gitti

kripto borc veren nexo sec ile uzlasmaya gitti

Kripto borç veren Nexo, geçtiğimiz aylarda ABD operasyonlarını sonlandırıp ülkeden çekileceğini açıklamıştı. SEC, Nexo’nun faaliyetleri konusunda dava açmıştı. SEC ve Nexo arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı.

Nexo, 45 Milyon Dolar Ödemeyi Kabul Etti

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Nexo’yu “Faiz Kazanma Ürünü” adı verilen teklifini ve satışını kaydetmediği için dava etmişti. Nexo bu konu hakkında SEC ve eyalet düzenleyicileriyle uzlaşmaya kararı aldı.

kripto borc veren nexo sec ile uzlasmaya gitti 2

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan açıklamada, Nexo’nun 22.5 milyon dolar ceza ödeyeceğini ve söz konusu ürününü ABD’li yatırımcılara olan satışını durdurmayı kabul ettiğini duyurdu. Nexo, SEC’in yanında eyalet düzenleyici makamları tarafından yapılan benzer suçlamalar için de 22.5 milyon dolar daha ödeme yapmayı kabul etti. Konu hakkında açıklama yapan SEC’in yürütme bölümü müdürü Gurbir S. Grewal şu ifadeleri kullandı:

Tekliflere konulan etiketlere değil, sunulan ürünün ekonomik gerekçeleriyle ilgilenmeye devam ediyor. Bununla birlikte kripto varlıklar federal menkul kıymetler yasalarından muaf değil.

Son olarak kripto borç veren Nexo, Faiz Kazanma Ürününü, ABD yatırımcıları için 2020’de sunmuştu. Nexo bu ürünü yatırımcıların faiz kazanması için bir yol olarak sundu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.585,24 TL 1,57%
ethereumETH/TRY
30.747,23 TL 2,13%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
6.194,66 TL 0,46%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 2,92%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,21%
cardanoADA/TRY
7,42 TL 1,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 3,29%
okbOKB/TRY
847,82 TL 9,75%
Bağlantıyı kopyala