Kraken Staking ve NFT Gibi Yeni Teknolojilere Odaklanıyor

krakenden ethereum icin 250 bin dolar bagis 1629806578

ABD’deki ikinci en büyük kripto para borsası olan Kraken, daha geniş bir kitleye ulaşmaya odaklanırken, tekliflerini staking etmeyi ve NFT gibi yenilikçi fikirleri geliştirmek istiyor. Kraken Baş Ürün Sorumlusu Jeremy Welch, kriptonun uzun vadede muhtemelen “beklenmedik” yerlere gideceğini açıkladı.

Welch, verdiği bir röportajda, “Çok uzun bir süre boyunca tamamen profesyonel tüketicilere ve daha profesyonel tüccarlara ve kurumlara odaklandıktan sonra, nihayet doğrudan tüketicilere eksiksiz bir teklif sunduğumuz bir noktaya geldik” dedi.

Bir Kraken sözcüsü, Kraken’in dünya çapında 8 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu ve ikinci çeyrekte yaklaşık 1,5 milyon yeni kullanıcının kaydolduğunu belirtti. Borsa, yılın başlarında Avrupa’da bir uygulama yayınladıktan sonra mobil uygulamasını Haziran ayında ABD’de de başlattı. Uygulama, ABD’deki herkesin, telefonlarından 10 dolar gibi düşük bir ücretle 50’den fazla farklı kripto para birimi alıp satmasına izin veriyor.

kraken blockchain nft

Kraken NFT ve Staking İşlemlerini Genişletiyor

Kraken’in geçen yıl, kullanıcıların bir Kraken hesabında oturacak olan token ve fiat hisselerindeki varlıklarını en üst düzeye çıkarmasına olanak tanıyan staking özelliğini duyurmuştu. Bir kişi, Kraken’in haftada iki kez ödediği ödülleri kazanabilir ve gelecekteki ödülleri birleştirerek bunları daha da büyütebilir.

Welch, açıklamarının devamında NFT’lerin son dönemdeli popülerliğinin, dijital varlıklarla ilgilenen daha geniş bir kitleyi vurguladığını belirtti. NonFungible‘ın verilerine göre NFT satışları Eylül’de az da olsa düşüş göstermesine rağmen, pazar Ağustos’ta patlama yaşadı.

Bu yüzden Welch şirketin bu yönde gelişimini işaret ederek şu ifadelere yer verdi:

“Uzun vadeli kriptonun kesinlikle gideceği ve beklenmedik olacağını düşündüğümüz çok fazla yere sahip olduğunu düşünüyoruz.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 375.622,34 TL 1,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 26.034,21 TL 2,51%
tether
Tether (USDT) 8,87 TL 0,13%
cardano
Cardano (ADA) 18,62 TL 0,94%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.310,67 TL 10,71%
xrp
XRP (XRP) 8,46 TL 4,00%
solana
Solana (SOL) 1.221,93 TL 3,89%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,87 TL 0,05%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,55 TL 4,16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,80 TL 1,98%
Copy link
Powered by Social Snap