Kraken NFT Teminatlı Lending Sistemi Üzerine Çalışıyor

kraken nft teminatli lending sistemi uzerine calisiyor

Kripto para borsaları daha geniş müşteri kitlelerine hitap etmek için yeni ürünler eklemeye devam ediyor. Kraken’in CEO’su ve kurucusu Jesse Powell, şirketin şu anda bir NFT platformu geliştirdiğini açıklamıştı. Son olarak Powell, kullanıcıların NFT’lerini teminat göstererek kripto borç alabilecekleri bir sistemden de bahsetti. Yani Kraken, NFT dünyasına lending sistemi ile giriş yapabilir.

Bloomberg ile yaptığı bir röportajda konuşan Powell, şu detaylara yer verdi:

“Örneğin Kraken’e bir CryptoPunk NFT’si aktardığınızda ve karşılığında eş değer borç istediğinizde, bu NFT’nin değerini hesabınıza kripto borç olarak yansıtabilmek istiyoruz.”

https://u.today/shiba-inu-shib-on-track-to-be-listed-on-kraken

Kraken NFT Platformları Arasına Lending Sistemi ile Katılıyor

Kripto ekosistemi bu yıl oldukça büyük bir atılım yaşadı. Yatırımcılardan kurumsal markalara kadar birçok kullanıcının kripto ile tanışması, NFT ve metaverse ile oldu. Kraken’in kurucu ve CEO’su Jesse Powell‘a göre bu yıl NFT’ler nihayet ana akım haline geldiği yıl olarak endüstrinin tarihine geçecek.

Powell, NFT’lerin popülaritesinden bahsederken şu noktalara da değindi:

“Birinci aşama spekülasyondu, ikinci aşama sanat satın almak ve sanatçıları desteklemek, üçüncü aşama NFT’lerin işlevsel kullanımları olacak. Yatırılan NFT’lerini Kraken’de teminat olarak kullanmak ise bu kullanımlardan biri olabilir.”

Binance ve FTX gibi borsalar dahil olmak üzere daha büyük rakipler NFT pazarlarını başlatırken platformlar arası rekabet iyice kızışıyor. Yine de NFT platformu konusunda liderliğin OpenSea’de olduğunu belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.031,68 TL 3,69%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.227,42 TL 5,04%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.151,94 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,49%
solana
Solana (SOL) 1.292,90 TL 9,45%
xrp
XRP (XRP) 8,21 TL 3,24%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,00 TL 0,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,42 TL 7,58%
Bağlantıyı kopyala