Kraken, İngiliz Milletvekillerinin Kripto Konusundaki Kararını Eleştirdi

krakenden banka hamlesi

Son dönemde birçok düzenleyici kurum kripto para birimlerini farklı konular açısından değerlendiriyor. Son olarak İngiliz milletvekillerinden oluşan bir panelde, bir finansal hizmet yerine kumar olarak düzenlenmesi gerektiğini söylemişti. Bu söylemlerin üzerine CryptoUK ve kripto borsası Kraken, İngiliz milletvekillerinden oluşan bir panelin kripto paranın kumara benzer şekilde düzenlenmesi gerektiğini öne süren yakın tarihli bir raporunu eleştirdi.

Kraken’den İngiliz Milletvekillerine Eleştiri

Birleşik Krallık ticaret kuruluşu Kraken, yasa koyucunun kriptoyu kumar olarak tanımlamasını eleştirdi. CryptoUK, bu yaklaşımı benimsemenin sektördeki hareketliliğin ve bir bütün olarak Birleşik Krallık ekonomisinin büyümesi için gerçek fırsatları dikkate almayacağını savundu.

kraken ingiliz milletvekillerinin kripto konusundaki kararini elestirdir

Bunun yanında Kraken’in açıklamasında şirket Hazine’nin kripto varlıkların içsel bir değeri olmadığı sonucuna temelde katılmadığını vurguladı. Kraken konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Komitenin kripto varlıklarının kumar ürünleri olarak düzenlenmesi gerektiği yönündeki önerisi yanlış yönlendirilmiş ve Birleşik Krallık’taki tüketiciler için tamamen uygun değil.

CryptoUK, kripto ticaretinin kumar olarak görülmesi durumunda sermaye kazancı vergisinde olası bir kayba işaret etti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.967,66 TL 2,27%
ethereumETH/TRY
38.408,31 TL 2,14%
tetherUSDT/TRY
20,61 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.300,85 TL 2,03%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
10,64 TL 0,30%
cardanoADA/TRY
7,74 TL 0,40%
staked-etherSTETH/TRY
38.404,40 TL 2,13%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 1,21%
matic-networkMATIC/TRY
18,30 TL 1,63%
Bağlantıyı kopyala