bitcoinBTC/TRY
1.270.491,58 TL 0,63%
ethereumETH/TRY
67.992,71 TL 0,85%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.968,32 TL 1,50%
xrpXRP/TRY
19,30 TL 2,67%
solanaSOL/TRY
2.103,60 TL 4,71%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
68.006,59 TL 0,96%
cardanoADA/TRY
17,19 TL 0,45%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 2,59%

Paylaş

Kraken, gözünü Avrupa’ya dikti: Hollandalı borsayı satın alıyor

Mahkemeden Kraken'e Kullanıcı Bilgileri Talimatı

ABD merkezli kripto para borsası Kraken, Avrupa’ya genişleme planlarını hızlandırdı. Borsanın Hollanda merkezli kripto para platformu BMC’yi satın almaya hazırlandığı belirtildi. Satın almanın finansal detayları paylaşılmadı.

Binance ve OKXin Ayriligi Krakene Yaradi2

Kraken’den yeni Avrupa hamlesi

Kraken, Avrupa’ya açılma hedefleri doğrultusunda Hollandalı Coin Meester B.V.’yi (BCM) satın almak üzere anlaşma yaptığını duyurdu. Anlaşmanın finansal detayları açıklanmadı. Böylece Kraken, İrlanda, İtalya ve İspanya’da faaliyet göstermek üzere Avrupa genişleme planlarına hızlandırmış oldu.

Kraken CEO’su David Ripley, Hollanda’yı üs kurma nedenlerini ülke ekonomisinin gücü, kripto paraların yüksek düzeyde benimsenmesi ve inovasyon kültürü olarak sıraladı. Ripley, “BCM’nin satın alınması Kraken’e Hollanda pazarında büyük bir konum kazandıracak. BCM müşterilerinin daha da sağlam ürün tekliflerinden yararlanmasına olanak tanıyacak” ifadeleri kullanıldı.

BCM kurucu ortağı ve CEO’su Mitchell Zandwijken de mevcut müşteri tabanının Kraken‘in yatırımından ve satın almayla gelecek yeniliklerden faydalanacağını söyledi.

2017 yılında kurulan Hollanda merkezli borsa bir sürec önde Bitcoin Meester adını almıştı. Borsada 170’ten fazla kripto para satışı yapılırken, stake hizmeti de bulunuyor. Ayrıca şirket, Hollanda Merkez Bankası’na kayıtlı olarak faaliyet gösteriyor. Anlaşmanın resmiyete kavuşması için düzenleyicilerin onayı bekleniyor.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala