Kraken Avustralya CEO’su, BTC’deki Düşüş Hakkında Konuştu

kraken avustralya ceosu btcdeki dusus hakkinda konustu

Bitcoin (BTC) fiyatı, kısa süre önce ani bir düşüşle 42.900 dolar seviyelerine geriledi. BTC’deki düşüş ile ilgili konuşan isimlerden biri de kripto para borsası Kraken’in Avustralya CEO’su Jonathon Miller oldu.

Kraken, Ağustos ayına ait raporda, merkezi borsalarda Ether arzının ayın başında yüzde 12,8 ile son üç yılın en düşük seviyesinde olduğunu doğruladı. Miller, Ethereum’un Londra güncellemesinin büyük bir ticaret faaliyeti olduğunu düşünüyor. Bu güncellemeden beri Ether’e olan ilgi devam ediyor. Diğer taraftan NFT’lere olan ilgi de günden güne artıyor.

BTC’deki Düşüş Normal Mi?

Kraken’in raporunda, NFT platformunun geçen ay büyük bir patlama yaşadığı görülüyor. OpenSea’nin günlük kullanıcılarının yüzde 289, ticaret hacminin ise yüzde 900 seviyelerinde artmış olması dikkat çekiyor.

Bitcoin kombinasyonu, Ethereum tarafından yukarı doğru sürükleniyor. Ethereum da NFT‘lerdeki aktiviteler nedeniyle ısınıyor. Bu da Miller’a göre doğal bir azalmaya neden oluyor.

kraken avustralya ceosu btcdeki dusus hakkinda konustu 2

Miller açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Sootheby’nin müzayedelerini görmeye başladığınızda NFT’ler için etrafta dolaşan rakamlar da kendini gösteriyor. Bunlar yüksek seviyelerdir. Tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığımızda her zaman düzeltmeler görüyoruz. Bence bu döngünün doğal bir parçası. Bitcoin, bir önceki düşüşten sonra yine büyük bir yükseliş yaşadı. Bunu yapıyor, bunu biliyoruz”

Miller aynı zamanda bazı yatırımcıların El Salvador haberleriyle birlikte satış yapmayı planlamış olabileceğini de söyledi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 374.663,73 TL 11,91%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.300,54 TL 12,83%
cardano
Cardano (ADA) 19,04 TL 12,11%
tether
Tether (USDT) 8,28 TL 0,22%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.235,39 TL 18,55%
xrp
XRP (XRP) 8,61 TL 20,29%
solana
Solana (SOL) 1.291,37 TL 14,89%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,00 TL 16,08%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,26 TL 0,52%
polkadot
Polkadot (DOT) 214,73 TL 22,94%
Copy link
Powered by Social Snap