KPMG, Metaverse’e Adım Atıyor

kpmg metaversee adim atiyordsf

Danışmanlık şirketi KPMG, ABD ve Kanada birimleri arasındaki ilk iş birliği merkezini açarak metaverse‘e adım atıyor. Danışmanlık firması yaptığı açıklamada, söz konusu iş birliği firmanın çalışanlarının, müşterilerinin ve sektörler arasında büyüme için bağlantı kurmasına izin vereceğini söyledi.

KPMG Metaverse’e Giriş Yapıyor

Metaverse kavramı hemen hemen her gün gelişme kaydediyor. Birçok farklı şirkette bu alandaki çalışmalarını hızlandırdı. Son olarak muhasebe ve danışmanlık firması KPMG, müşterilerinin ve çalışanlarının toplantı düzenleyebileceği bir metaverse merkezi oluşturacağını açıkladı.

kpmg metaversee adim atiyords

KPMG ABD Başkan Yardımcısı ve Operasyon Direktörü Laura Newinski konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Metaverse bir pazar fırsatı, yetenekleri yeniden devreye sokmanın bir yolu ve yeni bir ortak çalışma deneyimi aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki insanları birbirine bağlamanın bir yolu.

Şirketin ABD ve Kanada işletmeleri, metaverse merkezini, NFT kullanım durumları, kripto varlıklar, topluluk katılımı ve daha geniş Web3 entegrasyonları konusunda destek sunmak için teknoloji ve yenilik deneyimine sahip üyelerden oluşan özel ekipler oluşturdu.  

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.725,11 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
17.670,21 TL 0,97%
tetherUSDT/TRY
16,76 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
16,78 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
3.632,53 TL 0,73%
binance-usdBUSD/TRY
16,79 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
5,35 TL 1,79%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 0,14%
solanaSOL/TRY
548,94 TL 0,30%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,19%
Bağlantıyı kopyala