Kosova Polisi, Yüzlerde BTC Madencilik Makinesine El Koydu

kosova polisi yuzlerde btc madencilik makinesine el koydu

Kosova polisi, geçen hafta Bitcoin madencilerine yönelik bakınlara başladı. Düzenlenen baskınlarda Kosova polisi, 300’den fazla Bitcoin madencilik cihazına el koyduğunu açıkladı.

Kosova Polisi, BTC Madencilik Makinelerine El Koydu

6 Ocak günü, Kosova’nın Güney Mitrovica şehrinde “kripto para üretiminde kullanıldığından şüphenilen” 67 madencilik cihazına el koyulduğu açıklandı. Konuyla ilgili açıklama Kosova polisinin Facebook hesabı üzerinden yapıldı. Hemen bunun ardından 8 Ocak’ta, Leposaviç belediyesinde 272 Antminer Bitcoin madencilik makinesine daha el koyulduğu bilgisi geldi. Ayrıca yapılan baskın sırasında bir kişi de göz altına alındı.

kosova polisi yuzlerde btc madencilik makinesine el koydu 2

Aynı gün bir basın açıklaması yayınlandı ve Priştine’nin kuzeyinde 39 Bitcoin madencilik makinesine daha el koyduğunu bildirildi.

Tüm bu baskınların sonunda 300’den fazla madencilik makinesine el koyulmuş oldu.

Konuyla ilgili konuşan Kosova Ekonomi Bakanı Artane Rizvanolli, bu olayların vergi mükelleflerinin “ayda on binlerce avro tasarruf edeceği” anlamına geldiğini söyledi.

Kosova hükümeti, Aralık ayında enerji kriziyle başa çıkmak için 60 günlük olağanüstü hal ilan etti. Bunun sonrasında Bitcoin ve kripto para madenciliği yasağı geldi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.690,76 TL 0,94%
ethereumETH/TRY
34.758,40 TL 2,56%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
5.726,52 TL 1,99%
cardanoADA/TRY
10,28 TL 1,54%
xrpXRP/TRY
6,80 TL 0,33%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
810,18 TL 3,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 11,94%
Bağlantıyı kopyala