Kopya NFT Projeleri ve Türk NFT Toplulukları

NFT Summit 2022 etkinliğinde birbirinden uzman isimler yer alırken sanat camiasından da önemli isimler yer aldı. Bu isimlerden birisi de NFT sanatçısı Rızacan Kumaş odlu. Biz de Rızacan Kumaş’a NFT projelerine başlama hikayesini ve NFT’lerin sunabileceği alternatif fırsatları sorduk. Ayrıca röportajımızda Rızacan Kumaş bizler için gelecekte yapacağı NFT projelerinden de bahsetti.

Rızacan Kumaş, Kopya NFT Projelerine Değindi

Rızacan Kumaş ile birlikte birbirine benzer şekilde oluşturulan NFT projeleri hakkında, Türk NFT toplulukları hakkında ve güvenlik konularıyla ilgili konuştuk.

Rızacan Kumaş, kopya NFT projeleri hakkında şu şekilde açıklamalarda bulundu:

Bir şeylerin bu şekilde başlaması gerçekten çok güzel. 2018’den beri ortada duran bir NFT sektörü var ve artık inkar edilemeyecek şekilde bir hype’ı var. Yani aslında daha önce bir şeylere başlanması gerekiyordu. Bu yüzden başlamasına çok seviniyorum. Yani bunun yanında bir de kopya proje durumu var. Ben bu konuda herkesin kendi araştırmasını kendisinin yapması gerektiğini düşünüyorum.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
419.845,21 TL 0,12%
ethereumETH/TRY
33.320,62 TL 1,34%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
17,92 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.482,52 TL 0,45%
xrpXRP/TRY
6,75 TL 0,85%
binance-usdBUSD/TRY
17,91 TL 0,09%
cardanoADA/TRY
9,62 TL 0,07%
solanaSOL/TRY
731,24 TL 1,54%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 2,10%
Bağlantıyı kopyala