Konuyu Kripto Paraya Bağlayamamak | Rezillik Anıları

BTCafe’nin bu haftaki konuğu Pelin Olgun oldu. Firuze Özdemir’in sorularını yanıtlayan Olgun, kripto para dünyası ile iletişimini eğlenceli bir dille anlattı.

Nelerden Bahsedildi?

Kendisine yöneltilen “Yeteri kadar para sahibi olsan yatırım yapar mısın?” sorusuna “Hayır.” şeklinde yanıt veren Olgun, para biriktirdiğini söyleyerek yatırım planlarının olmadığını belirtti.

Aynı zamanda BTC Haber TV’de program sunan Olgun, kripto paralarla sıkı bir iletişimi olmasa da birtakım terimleri öğrendiğini eğlenceli bir dille aktardı.

Firuze Özdemir’in, “Metaverse ile ilgili alternatif bir dünya kursan nasıl olurdu?” sorusuna Pelin Olgun şu şekilde yanıt verdi:

“Hayvanat bahçesinde yaşamak isterdim. Yavru hayvan bakıcısı olmak ve yavru kedilerle dolu bir havuza sahip olmak isterdim. Ayrıca Boris Vian’ın kitabında anlatıldığı gibi, piyano tuşlarına bastığımda istediğim içkinin verilmesini ve uzun süre görmediğin birini gördüğünde duyulan hissi veren renkler olsun isterdim.”

Firuze Özdemir, Hiç NFT yatırımı yapmadığını belirten Pelin Olgun’a NFT’nin ne olduğunu açıkladı. İkili, NFT piyasasına ilişkin eğlenceli bir sohbet gerçekleştirdi.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.853,71 TL 0,06%
ethereumETH/TRY
38.345,69 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.282,42 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 5,72%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,24%
staked-etherSTETH/TRY
38.301,97 TL 0,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,01%
solanaSOL/TRY
427,93 TL 3,13%
Bağlantıyı kopyala