Kongre Üyesi McHenry, Düzenleyicileri Eleştirdi

kongre uyesi mchenry duzenleyicileri elestirdi2

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesinden Patrick McHenry, Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters‘ı mevcut düzenleyici ortamı gözden geçirmeye ve birlikte çalışmaya çağırdı. McHenry çağrısında şu ifadelere yer verdi:

“Bu Komite, bu varlıkları uygun bir şekilde sınıflandırmak ve kullanımlarını yönetecek kuralları belirlemek için çalışmalarını yapmalıdır.”

Kongre Üyesi McHenry Düzenleyicileri Birlikte Çalışmaya Çağırdı

Kripto para konusunda ülkelerin yaşadığı düzenleyici belirsizliği sürüyor. Özellikle ABD kanadında birçok düzenleyici bu alana odaklanmış durumda. Diğer taraftan birçok düzenleyici ile birlikte Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesinden Patrick McHenry de bu durumun artık bitmesini istiyor.

kongre uyesi mchenry duzenleyicileri elestirdi2

McHenry, Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters’a yazdığı mektupta, şunları kaydetti:

“Hem Başkan Benham hem de Gensler, son derece vokal olsa da, ne Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu
(CFTC) ne de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dijital varlıklar üzerindeki pozisyonları tüzüğe dayanmıyor. ABD merkezli ticaret platformları şu anda doğrudan SEC veya CFTC’nin yargı yetkisi denetimi altında değil. Komite, kripto para birimi ticaret platformlarının artan federal düzenlemesinin gerekli veya uygun olup olmadığını daha fazla incelemelidir.”

Dijital varlıkların büyük umut vadettiğini söyleyen Komite Üyesi Henry, sözlerine şunları da ekledi:

“Dijital varlıklar büyük umut vaat ediyor. Son birkaç yılda, ileri teknoloji, dijital varlık faaliyetlerini çevreden ana akıma taşıdı. Dijital varlıklar, servet boşluklarını yeni ve yenilikçi yollarla ele alma konusunda büyük bir potansiyele sahiptir. Ödeme sistemimizde devrim yaratma potansiyeline sahipler. Bu tüm Amerikalılar için olumlu. Diğer Komiteler, Hazine Bakanlığı ve diğer federal kurumlar tarafından yakın zamanda gösterilen ilgi, bu endüstrinin sadece finansal sistem için değil, aynı zamanda daha geniş ekonomi için öneminin altını çizmektedir. Bu nedenle, ne bu Komite’nin ne de Kongre’nin gözetimi ve yanıtı geçici olmamalıdır. Politika yapıcılar arasında, aşağıda özetlenen birkaç önemli konuda uygun politika çözümü konusunda geniş, iki taraflı bir fikir birliği olmalıdır.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
481.764,37 TL 4,85%
ethereumETH/TRY
32.089,85 TL 3,52%
tetherUSDT/TRY
15,87 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
15,89 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
4.868,50 TL 5,38%
xrpXRP/TRY
6,69 TL 3,31%
binance-usdBUSD/TRY
15,87 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
8,56 TL 3,50%
solanaSOL/TRY
843,76 TL 5,72%
dogecoinDOGE/TRY
1,38 TL 1,79%
Bağlantıyı kopyala