Kolombiya, Tapu Hizmeti için XRPL Blockchain’i Kullanacak

kolombiya tapu hizmeti icin xrpl blockchaini kullanacak

Blockchain teknolojisinin kullanım alanı genişlemeye başladı. Birçok sektör Blockchain alanını yeni çalışmalarında kullanıyor. Bu kez Kolombiya Hükümeti, tapu hizmetleri için XRPL Blockchain’i kullanacağını duyurdu.

Kolombiya, Tapu Sicili İçin XRPL’i Kullanacak

Barselona merkezli yazılım geliştirme şirketi ve Ripple ortağı Peersyst Technology, bir yıllık çalışmanın ardından Kolombiya’da XRPL Blockchain’in üzerine ilk Ulusal Tapu Sicilinin başlatıldığını duyurdu.

İlk olarak bu hizmet Kolombiya Ulusal Arazi Ajansı AgenciaTierras’ta uygulandı. Varlıklar, XRPL’ye kaydedildi ve bir QR koduyla doğrulamasını sağlayan bir XRP damgası yer aldı.

kolombiya tapu hizmeti icin xrpl blockchaini kullanacak 1 1

Ripple CTO’su Joel Katz, XRPL verilerine erişimin ölçeklenebilirliğini geliştirmeyi amaçlayan bir XRP Ledger API sunucusu Clio 1.0’ın sürümünü paylaştı. XRP Ledger API sunucusu, API istekleri için verimi artırmayı, bellek kullanımını, depolama yükünü azaltmayı ve daha kolay yatay ölçeklendirmeye olanak sağlayacak.

Son olarak hatırlatacak olursak; Santiment verilerine göre, XRP ağındaki günlük aktif adres sayısı, Şubat 2020’den bu yana 2,5 yılın en yüksek değerine ulaşmıştı.

Son olarak popüler kripto para biriminin son durumuna bir göz atalım. CoinGecko verilerine göre; haberin yazımı esnasında Ripple (XRP) 0,314936 dolardan işlem görüyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
407.998,86 TL 2,96%
ethereumETH/TRY
32.373,19 TL 2,33%
tetherUSDT/TRY
18,04 TL 0,41%
usd-coinUSDC/TRY
18,04 TL 0,39%
bnbBNB/TRY
5.229,08 TL 5,24%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
6,45 TL 4,17%
cardanoADA/TRY
8,75 TL 9,34%
solanaSOL/TRY
675,24 TL 8,24%
dogecoinDOGE/TRY
1,31 TL 10,44%
Bağlantıyı kopyala