Kim Kardashian ve Floyd Mayweather’a Kripto Davası Açıldı

kim kardashian ve floyd mayweathera kripto davasi acildi

Dünyanın en ünlü reality TV yıldızı Kim Kardashian ile boksör Floyd Mayweather Jr., yatırımcıları yanıltan bir kripto para tanıtımında yer aldıkları gerekçesiyle dava edildi. Dava, 7 Ocak’ta Los Angeles federal mahkemesinde açıldı.

Kim Kardashian ve Floyd Mayweather Kripto Davası ile Karşı Karşıya

Kripto para birimlerinin popülerliği arttıkça, daha fazla tanıtım görür olduk. Bu süreçte bazı tanıtımlar, denetleyici kurumların da dikkatini çekiyor. Reality TV yıldızı Kim Kardashian ve boks efsanesi Floyd Mayweather Jr.‘ın katıldığı tanıtım da bunlardan biri. İkiliye 7 Ocak’ta bir dava açıldı. Davanın sebebi, ünlülerin kendi takipçi kitlesini kullanarak EthereumMax (EMAX) tokenının fiyatını artırmaya ve kendilerine kâr sağlamaya çalışması.

Reuters‘ın haberine göre davada şu sözlere yer veriliyor:

“Şirketin birkaç ünlü destekçiyle işbirliği yapan yöneticileri, sosyal medya reklamları ve diğer tanıtım faaliyetleri yoluyla EthereumMax hakkında yanlış veya yanıltıcı açıklamalarda bulundu”

kim kardashian ve floyd mayweathera kripto davasi acildi 3

Davaya göre Kardashian, Haziran 2021’de EthereumMax’in tanıtımını yaptı ve o dönemde 250 milyon takipçisi vardı.

Mayweather ise YouTuber Logan Paul yaptığı bir maçta EthereumMAX’i tanıttı.

kim kardashian ve floyd mayweathera kripto davasi acildi 2

Davada EthereumMax şirketi de yer alıyor. Şirket yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Son iddialarla ilgili aldatıcı anlatı, EthereumMax projesi hakkında yanlış bilgilerle dolu. İddialara karşı çıkıyoruz ve gerçeğin ortaya çıkmasını dört gözle bekliyoruz.”

Dava sanıkları da kârlarının iadesini istiyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 493.362,72 TL 10,34%
ethereum
Ethereum (ETH) 34.606,90 TL 14,85%
tether
Tether (USDT) 13,51 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.184,92 TL 13,13%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,52 TL 0,27%
cardano
Cardano (ADA) 15,14 TL 10,93%
solana
Solana (SOL) 1.510,76 TL 12,59%
xrp
XRP (XRP) 8,62 TL 11,43%
terra-luna
Terra (LUNA) 870,01 TL 16,49%
polkadot
Polkadot (DOT) 264,68 TL 14,96%
Bağlantıyı kopyala