bitcoinBTC/TRY
740.290,87 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
45.965,47 TL 0,65%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.910,27 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
14,18 TL 2,92%
usd-coinUSDC/TRY
27,40 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.966,29 TL 0,63%
cardanoADA/TRY
6,97 TL 1,67%
solanaSOL/TRY
583,90 TL 5,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 0,71%

Paylaş

Kava 14, Cosmos genişlemesini hızlandırıyor

Kava 14 Cosmos genislemesini hizlandiriyor44

Ethereum’un geliştirici gücünü Cosmos’un hızı ile birleştiren bir Layer-1 blockchain’i Kava, yeni yükseltmesini başlattı. Kava 14 yükseltmesi, yerel Cosmos varlıklarını Ethereum’un ERC20 token standardına dönüştürmek için ‘dahili köprü’ teknolojisini kullanıyor.

Kava 14, yapım aşamasında olan bir dizi kilometre taşından biridir. Tether, temmuz ayı başında Kava’yı Cosmos’ta yerel USDT ihraç etmek için ağ geçidi yapma kararını duyurmuştu. Kava 14’ün piyasaya sürülmesiyle USDT, Cosmos’ta basılabilecek ve kolayca dönüştürülebilecek.

Kava Kurucu Ortağı Scott Stuart, “Kava‘nın resmi Tether entegrasyonunu başlattığı ilk birkaç gün içinde, Cosmos’ta Polkadot ve Near’ın toplamından daha fazla USDT ihraç edildi” dedi.

Stuart, “İnsanların interchain üzerinde USDT istedikleri açık. Yerel bir stabilcoin’e ve Kava 14 yükseltmesi aracılığıyla zincirler arasında dönüştürmenin güvenli ve güvenilir bir yoluna sahip olmanın, Cosmos ekosisteminin inşa ettiği inanılmaz teknolojiyi nihayet ortaya çıkaracağı konusunda iyimserim” ifadelerini kullandı.

Kava 14 Cosmos genislemesini hizlandiriyor2

Kava, ivme kazanıyor

Tether’in temmuz ayındaki duyurusunun ardından Kucoin artık Kava‘nın Cosmos ve EVM ağlarını destekleyerek Cosmos ekosistemindeki kullanıcı işlemleri için güvenilir bir CEX sağlıyor. Bu arada, Curve Finance’in USDT likidite havuzu lansmanı, deneyimli kullanıcılar için merkeziyetsiz alternatif sunuyor. Üst omnichain likidite katmanı olan Stargate, artan kullanım ve likidite beklentisiyle Kava’da faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Bu genişleme, Kava Rise teşvik fonunun kapsamını genişletmeyi planlayan bir yönetişim önerisinin ardından geldi.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala